Tag: панатинаикос
Романецот Болоњи за наследник

Панатинаикос по само три кола го отпушти шпанскиот тренер

пред 2 недели
недовиќ е нов кошаркар на грчкиот великан

ФОТО: Црвена Звезда извиси, српскиот кошаркарски „ас“ се одлучи за Панатинаикос

пред 3 мес.
калатес доаѓа како големо засилување за „каталонците“

ОФИЦИЈАЛНО: Легендата на Панатинаикос е нов кошаркар на Барселона (ФОТО)

пред 4 мес.
панатинаикос оди под закрила на фиба

Еден од најстарите клубови во Европа побара да ја напушти Евролигата

пред 5 мес.
Пешиќ и барса се засилуваат на плејмејкерската позиција

Барселона пред потпис со најдобриот кошаркар на Панатинаикос

пред 5 мес.
Хаос во Грција

ВИДЕО: Загина навивач, полицијата со солзавец удри по фудбалерите на Панатинаикос

пред 10 мес.
Рик е задоволен од Европската кошарка

Европската кошарка е најдобра, НБА стана секојдневен „Ол-стар“

пред 10 мес.
Кокошков ја водеше словениа до златото на Еп

ФОТО: Поранешниот тренер на Феникс, седнува на клупата на Панатинаикос

пред 11 месец
Грците ќе мораат да произведат нов Калатес

Плејмејкерот на Грција се повлекува од националниот тим

пред 1 година
Рекордер по менување клубови

Кејт Ленгфорд потпиша за АЕК Атина

пред 1 година
Поранешниот 10-ти пик на драфтот доаѓа во Европа

Фредет потпишува за Панатинаикос

пред 1 година
го напушта олимпијакос

Јанис Стрелниекс со неколку понуди од европски клубови

пред 1 година