Tag: пандев
Натпреварот кој предизвика „земјотрес“ во Европа

ВИДЕО: Најдоброто од победата на Македонија во сред Германија

пред 4 дена
Салернитана освои три бода

ВИДЕО: Рибери поуспешен во дуелот со Пандев, нов пораз на Џенова

пред 2 недели
ке успее ли да победи џенова на домашен терен

Пандев од клупата ќе го започне вечерашниот натпревар против Верона

пред 3 недели
џенова со нов пораз

ВИДЕО: Џенова поразена од Фиорентина ,Пандев одигра 40 минути но не помогна да се спречи поразот

пред 4 недели
џенова бара бодови против фиорентина

ФОТО: Џенова без Пандев тргнува против Фиорентина

пред 4 недели
четврто коло во серија а, пандев резерва

ФОТО: Џенова против Фиорентина, Пандев ќе чека шанса за настап од клупата

пред 4 недели
пандев со еден час игра

ВИДЕО: Спектакуларен пресврт на Џенова , еден час игра за Пандев

пред 1 месец
македонската фудбалска легенда може да влезе во клубот „500“

ФОТО: Пандев блиску до историја во Серија А, само двајца се пред него

пред 1 месец
интер ја прегази џенова на стартот на серија а

Интер убедлив на стартот на Серија А , 90. минути за Горан Пандев во дресот на Џенова

пред 2 мес.
ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА ВО „СЕРИЈА А“

ФОТО: Можни состави за дуелот Интер-Џенова, Пандев против „своите“

пред 2 мес.
ЗАПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА ВО „СЕРИЈА А“

ФОТО: Пандев против „својот“ Интер, сезоната ја започнува како стартер за Џенова

пред 2 мес.
ПАНДЕВ ПОВТОРНО НА „ЏУЗЕПЕ МЕАЦА“

ФОТО: Пандев се враќа во Милано кај Интер на местото на успехот

пред 2 мес.
продолжува уште една година

Пандев пристигна во Италија , се очекува нов потпис со Џенова

пред 2 мес.
легендата на македонскиот фудбал со печат на еуро

ФОТО: Пандев во друштво со Роналдо, Лукаку, Вајналдум на ЕУРО

пред 4 мес.
легендата на македонскиот фудбал, уште една сезона во серија а

Пандев продолжува со Џенова уште една сезона, клубот му нуди нов договор

пред 4 мес.
гранде пандев како да „танцува“ на загревањето

ВИДЕО: Пандев легенда на македонскиот фудбал, му се воодушевуваат сите во Амстердам

пред 4 мес.