Tag: пандев
ПАНДЕВ СТАРТЕР ПРОТИВ ВЕРОНА

Седум играчи на Џенова се позитивни на Ковид-19, екипата десеткувана против Верона

пред 2 дена
натпревар од 4. коло во серија а

ФОТО: Пандев од првата минута во составот на Џенова на гости кај Верона

пред 2 дена
Официјални состави за дуелот на „Тодор Проески“

ФОТО: Пандев, Несторовски и Тричковски во нападот – Столе се враќа на голот против Грузија

пред 7 дена
Димитриевски не е ни на клупата за резерви

ФОТО: Ангеловски со низа промени против Естонија, без Пандев, Барди, Несторовски во почетните 11…

пред 1 нед.
Ангеловски се одлучи на формација 3:4:1:2

ФОТО: Македонија со Пандев, Несторовски и Барди ќе го нападне Косово

пред 2 недели
сега е наше време, сега е време за европско првенство !

Пандев: Кога се игра за репрезентација тогаш давате се од себе, Косово мора да падне !

пред 2 недели
Директен пренос на националниот сервис и Спорт клуб 3

Две пречки пред македонскиот фудбал за историја, првата вечерва е Косово

пред 2 недели
Ангеловски може да смета на сите повикани

Ангеловски:  Верувам дека ќе ја израдуваме нацијата

пред 2 недели
На тренинг центарот „Петар Милошевски“

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Ведра атмосфера на првиот собир пред дуелот со Косово

пред 2 недели
Пандев го предводи тимот

ВИДЕО: Македонија ја започна „операцијата Косово“

пред 2 недели
Пандев е здрав

Не стивнува епидемијата во Џенова, нови заразени со коронавирус

пред 3 недели
Прво одложување во Серија А поради коронавирус

Пандев заврши со обврските во Џенова пред Косово, одложен мечот против Торино

пред 3 недели
Цел тим во изолација

Коронавирусот ја зарази Џенова, неизвесно дали и Пандев е позитивен

пред 3 недели
македонските репрезентативци резерви

ФОТО: Пандев и Елмас резерви, Наполи ја пречекува Џенова од 18 часот

пред 3 недели
еден е гранде пандев

ФОТО: Хрватите го величаат Пандев, тој е НЕУНИШТЛИВ !

пред 3 недели
натпреварот се игра од 18 часот

ФОТО: Наполи и Елмас ја пречекуваат Џенова и Пандев, македонските репрезентативци на клупа

пред 3 недели