Tag: парма
Пиоли посочи дека немало навреди

Ибрахимовиќ ќе добие минимална казна за црвениот картон против Парма

пред 1 нед.
ибра поцрвене, милан победи

ВИДЕО: Каков гол на Ребиќ, црвен картон за Ибра,Милан ја победи Парма

пред 1 нед.
Тренерот на Милан со контрадикторно

Пиоли: Вие новинарите цело време зборувате за Скудетото а тоа веќе е одувано од ветерот

пред 1 нед.
Тешко дека ќе помине кај навивачите

ФОТО: Најк го потврди четвртиот дрес на Интер, дефинитивно е „креиран“ за Парма

пред 2 недели
Интересен дизајн

ВИДЕО: Парма го подготви проектот, ќе се гради нов „Енио Тардини“

пред 2 недели
ОТКРИ И КОЈ ИТАЛИЈАНСКИ ВЕЛИКАН МУ Е ОМИЛЕН КЛУБ

Стефан Ристовски откри детали за неговата кариера: Можев да заминам и во Атлетико Мадрид, сакам да се вратам во Италија

пред 3 недели
Неочекуван дизајн од Најк

ФОТО: Новиот дрес на Интер повеќе личи како да е планиран за Парма

пред 3 недели
Загревање за новите возбудувања во Италија и шпанија

ВИДЕО: Ножичките на Пеле или маестралниот соло продор на Фекир, кој постигна поубав гол?

пред 1 месец
НЕРАЗУРИТЕ СО КРУПНИ ЧЕКОРИ ОДАТ КОН СКУДЕТОТО

ВИДЕО: Алексис Санчез херој на Интер- лидерот го искористи киксот на Милан и ја зголеми предноста

пред 2 мес.
„млекарите“ итаат кон Серија Б

ВИДЕО: Никако да и тргне на Парма, Специа се врати од два гола негатива

пред 2 мес.
ТРИКРАТЕН ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА УЕФА

ФОТО: Одгледувал марихуана- во Италија уапсен поранешен фудбалер на Јувентус, Интер и Парма

пред 2 мес.
Д`Аверса никако да најде систем кој носи бодови

ВИДЕО: Верона со пресврт до победа против индиспонираната Парма

пред 2 мес.
Бароу двоен стрелец за тимот на Михајловиќ

Болоња ја продлабочи резултатската криза на Парма во Серија А

пред 2 мес.
СРЕЌАТА ОД ГОЛЕМИОТ ТРАНСФЕР МУ ЈА НАРУШИЈА НЕОЧЕКУВАНИ ПРОБЛЕМИ

ФОТО: Сиромашните граѓани го опколија поради милионската продажба- направи огромен трансфер и си направи проблем

пред 3 мес.
Голот може да промени некои работи

ФОТО: Во Наполи со Елиф Елмас посакаа добро утро …

пред 3 мес.
Парма немоќна на „Диего Армано Марадона“

ВИДЕО: Магијата на Елиф Елмас ја најави, Политано ја потврди победата на Наполи

пред 3 мес.