Tag: пекинг
Се редат успесите на Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ има веќе седум турнири кои ги освојувал најмалку по пет пати

пред 8 мес.
Кокшаров ќе ротира

Вардарци без Атман, Горпишин и Скубе бркаат четврта победа во СЕХА оваа година

пред 12 мес.
Чудна изјава од левото крило на РК Вардар

Димитриоски очекува помладите да добијат шанса против Пекинг

пред 12 мес.
Импозантни бројки

Вардар на мечот со Пекинг го следеле речиси милион луѓе

пред 1 година
Првиот и вториот фаворит ги оправдаа фаворитските улоги

Циципас и Тим ќе играат за титулата во Пекинг

пред 1 година
Тенис

ФОТО: Тием го најде „лекот“ за Енди Мареј

пред 1 година
За Канаѓанецот нема дилеми кој е најголем

Феликс: Тренинзите на Федерер се пеколни, затоа е најдобар во историјата

пред 1 година
Британецот игра се подобро и подобро

Мареј се пласираше во првото четвртфинале оваа година

пред 1 година
Британецот и дефинитвно ја враќа формата

Мареј го совлада Беретини во најдобриот негов меч сезонава

пред 1 година
Црвено-црните утре ја започнуваат сезоната во СЕХА

Писонеро: Вардар на секој меч ќе оди на победа без разлика на противникот

пред 1 година
156 делегати гласаа на изборното собрание

Фиба доби нов престседател во пресрет на Мундобаскетот

пред 1 година