Tag: пелистер
СО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗАПОЧНАА ВОЗБУДУВАЊАТА ВО КУПОТ

ФОТО: Академија ФМП прв полуфиналист во Купот- постигнаа дури 100 поени и го шокираа Пелистер

пред 5 дена
Стар-новиот тренер на Македонија ЃП за Дриблинг.мк

Таневски: Дома е секогаш убаво, верувам дека ќе ја вратиме самодовербата кај играчите, амбицијата е Европа

пред 3 недели
битолчани очекуваат бодови во струга

Дарко Илиески вели дека Пелистер не е под притисок пред дуелот со Струга ТЛ

пред 1 месец
Голот на колото во ПМФЛ

ВИДЕО: Бомбата на Нето во мрежата на Силекс вредна три бода

пред 1 месец
Атрактивен натпревар на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Работнички убедлив против Пелистер, Јанков му одбрани два пенали на Танушев

пред 1 месец
По првото полувреме на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Работнички ја користи конфузијата во одбраната на Пелистер, Станковски и Ѓурѓевиќ за двојна предност

пред 1 месец
Продолжува домашното првенство

Работнички го пречекува Пелистер во воведниот меч од 26 коло во ПМФЛ

пред 1 месец
Атрактивно и незаборавно 25 коло во ПМФЛ

ВИДЕО: Голот на колото го постигна Цаке, Шкендија на плус десет во однос на Шкупи

пред 1 месец
за среќа се смирија страстите

ВИДЕО: Избегнат инцидент меѓу Пелистер и Вардар во Битола

пред 1 месец
ПЕТ НАТПРЕВАРИ ОД 25 КОЛО ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

Вечното македонско дерби се игра денеска во ПМФЛ: Вардар аутсајдер во Битола против Пелистер, Силекс ќе обиде да ја изненади Шкендија

пред 1 месец
Пет натпревари од 25 коло во домашното првенство

ПМФЛ: Пелистер домаќин на Вардар во вечното дерби, Шкендија го дочекува Силекс

пред 1 месец
КОВИД ПРОБЛЕМИ ЗА АЕРОДРОМЦИ

Двајца заразени со коронавирус кај МЗТ Скопје, одложен натпреварот со Пелистер

пред 2 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

Пелистер потклекна пред Куманово ТФТ сигурен против младите „штркови“

пред 2 мес.
КОЛОТО ЗАТВОРЕНО БЕЗ ВОЗБУДИ

Без голови во Велес: Мирољубиво реми одиграа Борец и Пелистер

пред 2 мес.
ВЕРУВА ВО ПОЗИТИВЕН РЕЗУЛТАТ ПРОТИВ БОРЕЦ

Гудиаби од Пелистер: Дојдов тука да му помогнам на тимот, му благодарам на тренерот што верува во мене

пред 2 мес.
ПЕТ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА

ФОТО: Вардар успеа да стигне до бод, Работнички и Пелистер сигурни, без голови во Струмица и Тетово

пред 2 мес.