Tag: пенал
ПРЕДИЗВИКА БУРА НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ СО ПЕНАЛОТ

Се огласи ВАР судијата кој го потврди контроверзниот пенал над Стерлинг: Ништо не можев да направам

пред 2 недели
оостанал збунет по промашувањето на жоргињо

Донарума: Не го прославив пеналот за титулата , затоа што мислев дека не е крај

пред 2 недели
СЕ ОГЛАСИ АНГЛИЧАНЕЦОТ

Грилиш му одговори на Рој Кин: Сакав да изведам пенал, нема да дозволам луѓето да го говорат спротивното

пред 3 недели
еден од најголемите критичари на суперлигата

Газета: Пеналот за Англија го потврдува сомнежот , дека УЕФА му враќа за услугата на Борис Џонсон

пред 3 недели
холандија има водство по првиот дел

Полувреме во Амстердам: Холандија има предност против Австрија со пеналот на Депај

пред 1 месец
за бледа победа на бразил

ВИДЕО: Нејмар изведе очаен пенал во 90. минута, па судијата го почести со нов

пред 2 мес.
ЏЕЈМИ НИЗ НАСМЕВКА

ВИДЕО: Водителка се шокираше и расплака по промашувањето на Де Геа, Карагер и порача: Мораш да бодеш неутрална

пред 2 мес.
„чист како солза“

ВИДЕО: ВАР на српските терени – Камерман, беше ли пенал?

пред 2 мес.
германскиот интернационалец смета дека реал е оштетен во клучен меч

Крос: Пеналот против Севиља е клучен за шампионската титула

пред 2 мес.
Фудбал

ВИДЕО: Полувреме во Торино, пеналите главна тема во дербито на Италија

пред 3 мес.
Направи компарација со играта на Стерлинг

Тренерот на Астон Вила: Ми се смачи веќе да зборувам за пеналите кои Јунајтед ги добива против нас

пред 3 мес.
аргентинецот се посрамоти

ВИДЕО: Агуеро покажа како не треба да се изведе пенал

пред 3 мес.
Македонецот по ремито со „Ѓаволите“

Алиоски: Не знам дали беше пенал, но да беше за Јунајтед тие ќе го добиеа (ВИДЕО)

пред 3 мес.
МАНЧЕСТЕР Е ВЕЌЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ВИДЕО: Уште на стартот скршен отпорот на Гранада- Кавани погоди за водство на Манчестер Јунајтед

пред 4 мес.
ПЕП СЛАВИ, ВО ДОРТМУНД СИГУРНО СЕ БЕСНИ

ВИДЕО: Му помогна ли судијата на Манчестер Сити? Спорен пенал донесе израмнување за Граѓаните

пред 4 мес.
СКАНДАЛОЗНИОТ ПЕНАЛ ГО ПРАТИ ВО ЗАТВОР

ВИДЕО: Скандалот во Србија со пресуда- судијата Срѓан Обрадовиќ осуден на 15 месеци затвор поради досуден пенал

пред 4 мес.