Tag: пензија
полека влегува во петтата деценија од животот

Федерер: Ќе морам да размислам за пензионирање

пред 3 недели
Шпанецот нема донесено одлука

Бускец со шок за навивачите, најави можна репрезентативна пензија

пред 3 недели
Германецот најавува тотална пензија

Тони Крос: Кога ќе имам 33 години ќе биде вистинско време за да се пензионирам

пред 4 недели
реши дека е време за пензија

Несудениот играч на Реал Мадрид ја заврши професионалната кариера

пред 4 недели
Легендата најави пензија

Кирил Лазаров: Го сакам спортот, го сакам ракометот, сакам да завршам без потешкотии

пред 1 месец
завршува една брилијантна кариера

Крај: Василис Спанулис заминува во пензија

пред 1 месец
Во џенова очекуваат позитивен одговор

Горан Пандев допрва ќе одлучува дали ќе игра уште една сезона

пред 1 месец
ЛЕГЕНДАТА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА!?

ФОТО: Пандев го соопшти „неизбежното“ последни средби во дресот на репрезентацијата !

пред 2 мес.
Ќе заминува во пензија?

Герет Бејл сериозно размислува да се повлече од играњето фудбал

пред 2 мес.
Напаѓачот стави крај на кариерата

Карлос Тевез ја напушти Бока и замина во фудбалска пензија

пред 2 мес.
џиџи смета дека уште може да биде корисен

Буфон не сака во пензија: Имам многу понуди, ќе ја изберам најлудата

пред 2 мес.
Најавува ли дека ќе игра уште една година

Пандев со емотивен поздрав: И посакувам среќа на Џенова, сега е време за ЕП со Македонија

пред 3 мес.
Македонскиот судија заминува во пензија

Александар Милојевиќ доби честитки од ФИБА за доприносот во европската кошарка

пред 3 мес.
ВЕЛИ ДЕКА ЏИЏИ Е НАЈДОБРИОТ ВО ИСТОРИЈАТА

Легендарниот италијански голман: Буфон веќе требаше да замине во пензија, неговото место не е на клупата

пред 4 мес.
Парма би го вратила ама патува кон Серија Б

Буфон дефинитивно го напушта Јувентус, но бара нов клуб во Серија А

пред 4 мес.
Тренерот на Џенова агитира

Балардини: Пандев е во добар ритам и нема смисла да сака да се пензионира

пред 4 мес.