Ознака: Пеп Гвардиола
Бразилецот со своја теорија

Ривалдо: Меси може да игра во Премиер лигата под водство на Гвардиола, дури и во Јуве со Роналдо

пред 5 дена
Дефанзивецот пред трансфер во Манчестер

Алаба сака да игра за Гвардиола во Сити и покрај казната од УЕФА за ЛШ

пред 6 дена
Казната од УЕФА си го направи своето

Почнува распадот на Манчестер Сити, Гвардиола одбил нов договор по понудата од Барселона

пред 2 недели
Вест која го шокираше шпанскиот фудбал

Поранешниот помошник на Енрике, Гвардиола и Рајкард е тешко болен

пред 3 недели
дефанзивецот неизвесен за следниот натпревар

Ерик Гарсија пуштен од болница по повредата во дуелот со Едерсон

пред 3 недели
„Фармацевтите“ ги очекува тешка битка

Пеп Гвардиола ја најде замената за Сане во Баер Леверкузен

пред 1 месец
„Граѓаните“ ја испратиле првата понуда

Гвардиола верува дека со Бубачар Камара ќе добие стабилност во одбраната

пред 3 мес.
менаџерот на сити донираше милион евра во борбата против ковид-19

Шок за Гвардиола, почина неговата мајка од коронавирус

пред 3 мес.
Гвардиола е на потег

Баерн Минхен го нуди Алаба и пари за напаѓачот на Сити, Лирој Сане  

пред 3 мес.
шпанија се бори со ковид-19, помош и од менаџерот на манчестер сити

Големото срце на Гвардиола , донираше 1 милион евра во Шпанија за борба против Ковид-19

пред 4 мес.
Белгиецот се чуствува подобро

Гвардиола потврди, Де Бруин можеби ќе настапи против Јунајтед

пред 4 мес.
Гвардиола веќе оствари контакт со Хрватот

Манчестер Сити ќе го купува Иван Ракитиќ од Барселона

пред 4 мес.
Шпанецот резервиран пред мечот со „Кралевите“

Гвардиола: Мора да бидеме силни, имаме квалитет но потребна ни е и среќа

пред 4 мес.
Двајца тренери ко оставија белег врз Левандовски

Левандовски кажа каков треба да биде идеалниот тренер

пред 5 мес.
Шпанецот тврди дека секој може што сака да каже

Гвардиола нема проблем со Стерлинг и неговата изјава околу трансфер во Мадрид

пред 5 мес.
Ветеранот ги прокоментира топ-темите поврзани со „Старата Дама“

Буфон: Се надевам дека Сари ќе остане, ако Интер игра во ЛЕ, Лацио е реалната опасност по нас

пред 5 мес.