Tag: пике
шампионски амбиции кај каталонците

Пике: Едноставно е мора да го победиме Атлетико за да бидеме шампиони

пред 5 дена
Отворена е истрага поради прекршување на ковид-19 протоколите

ВИДЕО: Меси организирал тим-билдинг пред Валенсија, сега се соочува со можна казна

пред 5 дена
МОЖНО Е ДА ГО НЕМА ЕДЕН МЕСЕЦ

Барселона со сериозен проблем пред реваншот со ПСЖ, Пике има истегнување на лигаментите

пред 2 мес.
барселона загуби од псж со 4-1

ВИДЕО: Ечеше „Камп Ноу“, каква кавга меѓу Пике и Гризман

пред 3 мес.
Мустафи во јануари сака да го напушти Лондон

Барселона ќе ја засилува одбраната со дефанзивецот на Арсенал

пред 5 мес.
Дополнителни проблеми за Куман

Лоши вести за Барса, Пике и Роберто два месеци аут

пред 6 мес.
Пике ќе биде долго надвор од теренот

ВИДЕО: Барселона трепери за повредите на Пике и Роберто

пред 6 мес.
само еден играч се понуди да помогне

Барселона должи 450 милиони евра, Пике понуди финансиска помош

пред 6 мес.
Каталонска фарса на гостувањето кај Алавес

ВИДЕО: Грешка на годината во Шпанија, Нето со разочарувачка реакција на голот на Барса

пред 6 мес.
Дефанзивецот прифати 50% помала плата

Пике и Барселона го потпишаа најчудниот договор во историјата на Ла Лига

пред 7 мес.
На Меси ова нема да му се допадне

ФОТО: Пике, Де Јонг, Тер Штеген и Лангле се согласија на нови договори со намалени плати

пред 7 мес.
Една фотографија со голема порака

ФОТО: Барселона се пофали со успехот од Ла Масија, Пике и Бускец заедно со помладите

пред 8 мес.
Со семејството на Малдиви

ФОТО:Навивачите гневни на Пике, во Барселона „гори“, дефанзивецот се сонча

пред 8 мес.
Во барселона ќе се прави тотална реконструкција

Роналд Куман замената за Пике ја најде во Евертон, тргнува и по Вајналдум

пред 9 мес.
мадрид нема да ги види најдобрите светски селекции годинава

Завршниот турнир во Дејвис Купот е откажан

пред 11 мес.
тренерот на барселона не се согласува со ова...

Пике песимист: Тешко дека ќе ја одбраниме титулата во Ла Лига

пред 11 мес.