Tag: пјаниќ
босанецот се враќа во италија

Интер купува ѕвезда од Барселона, поранешен играч на Јувентус, конкуренција е Челси

пред 3 дена
пјаниќ со нов предизвик

Мундо Депортиво: На повидок е нов голем трансфер за Миралем Пјаниќ

пред 5 дена
Тренерот на Барселона по рекордот на Аргентинецот

Куман: Како што кажав многу пати до сега, Меси е среќен тука

пред 5 мес.
Каталонците веруваат дека се први фаворити во групата

Куман го „користи“ Пјаниќ за да ја подготви Барса за дуелите со Јувентус

пред 7 мес.
босанецот го запиша првиот меч во дресот на барса

ВИДЕО: Меси му укажа голема чест на Пјаниќ на дебито за Барселона

пред 7 мес.
Пјаниќ ќе чека шанса од клупата

ФОТО: Барселона со Гризман, Меси и Фати ќе ја нападне „Жолтата подморница“

пред 7 мес.
на португалецот ќе му недостасува пјаниќ во тимот

Пјаниќ: Роналдо беше разочаран што го напуштам Јувентус и одам во Барселона

пред 8 мес.
барселона преговара со рома

Босанска „колонија“ во Барселона, Пјаниќ добива друштво ?

пред 8 мес.
Барселона полека се комплетира

Двајца фудбалери на Барса го победија коронавирусот

пред 8 мес.
вирусот е опасен

Се огласи Пјаниќ со емотивна порака: Вирусот е опасен, не ја потценувајте ситуацијата (ФОТО)

пред 9 мес.
босанецот оди во изолација 15 дена

Барселона објави вонредна вест, Пјаниќ е позитивен на Ковид-19 (ФОТО)

пред 9 мес.
Објаснување и за трансферот на Пјаниќ и продажната на Артур

Бартомеу потврди: Нејмар е невозможна мисија ова лето, Меси сакам да остане

пред 10 мес.
Ова беа извонредни четири години...

Пјаниќ со емотивно писмо ги разнежни фановите на „Старата дама“

пред 10 мес.
Јувентус и Барселона работат на трансфер зделката

Артур пристигна во Торино, закажани се медицинските тестови пред големата размена

пред 11 мес.
официјално постигнат договор за размена на играчи

Јувентус и Барселона се договорија, Пјаниќ и Артур утре на медицински прегледи (ФОТО)

пред 11 мес.
артур е играч на барселона, пјаниќ на јувентус, засега...

Сари: Артур во Јувентус? Не коментирам за туѓи играчи како Сетиен (ФОТО)

пред 11 мес.