Tag: пјаниќ
Јувентус и Барселона работат на трансфер зделката

Артур пристигна во Торино, закажани се медицинските тестови пред големата размена

пред 12 мес.
официјално постигнат договор за размена на играчи

Јувентус и Барселона се договорија, Пјаниќ и Артур утре на медицински прегледи (ФОТО)

пред 12 мес.
артур е играч на барселона, пјаниќ на јувентус, засега...

Сари: Артур во Јувентус? Не коментирам за туѓи играчи како Сетиен (ФОТО)

пред 12 мес.
на јувентус и барселона им се брза да го реализираат трансферот

ФОТО: Следните 48 часа се клучни, Јувентус и Барселона разменуваат играчи

пред 12 мес.
Плејмејкерот го губи статусот во Торино

Сари одлучил – нема место за Пјаниќ во првиот тим на Јуве за финалето против Наполи

пред 1 година
можна размена на играчи на релација јувентус-псж

Алегри: Јувентус и ПСЖ им подготвуваат изненадување на навивачите, неверојатна размена

пред 1 година
Интер и Јувентус ја расипаа каталонската прослава

Барселона е во незавидна позиција, Лаутаро и Пјаниќ се многу далеку од трансфер

пред 1 година
шок за каталонците...

Дембеле не издржа, сака да се пресели во италјанскиот гигант

пред 1 година
Преговорите со Јувентус се завршени

Барселона се „олади“ за Пјаниќ, тргнува по потписот на Руиз од Наполи

пред 1 година
Трансфер сагата продолжува, „Старата Дама“ останува во фокусот

ПСЖ ги убедува Алегри и Пјаниќ, Верати со шанса за трансфер во Јувентус

пред 1 година
Откако Артур ги одби а Ансу Фати нема донесено одлука

Во Јувентус го преценуваат Пјаниќ, сега го бараат и Френки Де Јонг

пред 1 година
нова контраверзна изјава на италјанецот...

Кјелини ги обвини Манџукиќ и Пјаниќ за поразот од „кралевите“ во финалето до ЛШ

пред 1 година
Тренерот на Барса со поздрав до Интер и Јувентус

Сетиен одби да го кометира Артур но ги испофали Лаутаро и Пјаниќ

пред 1 година
Барселона не се откажува од Пјаниќ

Артур е подготвен да преговара со Јувентус, работите добиваат нова димезија

пред 1 година
Италијанските медиуми пренесуваат:

Демант: Не е постигнат договор меѓу Барса и Јуве за трампата на Пјаниќ, Де Шиљо и Семедо

пред 1 година
Голема размена меѓу „Старата Дама“ и Каталонскиот гигант

Шокантно: Пјаниќ и Де Шиљо заминуваат во Барселона, Јувентус доплати и го доби Семедо  

пред 1 година