Tag: Пјер-Емерик Обамејанг
напаѓачот ја продолжува верноста со „топџиите“

ФОТО: Обамејанг го продолжува договорот со Арсенал и станува најскапо платен играч

пред 1 месец
„топџиите“ се задоволни од напаѓачот

Арсенал го наградува Пјер Емерик Обамејанг со богата неделна плата и нов договор

пред 3 мес.
по само две години кај „топџиите“

Обамејанг рекордер во Арсенал, никој не веруваше дека ќе го надмине Анри (ВИДЕО)

пред 4 мес.
сензација или шпекулација ?

Обамејнаг го запиша 100. настап за Арсенал, еден од последните, потпишува за Јувентус (ФОТО)

пред 4 мес.
„топџиите“ го плаќаат годишно 10 милиОни евра

Арсенал ќе го продаде Пјер-Емерик Обамејанг само под еден услов

пред 5 мес.
не е задоволен од амбициите на арсенал

Обамејанг: Го напуштам Арсенал, овој клуб нема големи амбиции

пред 6 мес.
Габонецот е се поинтересен за топ клубовите

Манчестер Јунајтед подготви 50 милиони фунти за напаѓачот на Арсенал

пред 7 мес.
клубот од милано повторно ќе купува во англија

Интер има двојно решение доколку Лаутаро Мартинез замине

пред 7 мес.
Напаѓачот му е потребен на Арсенал

Микел Артета: Ќе се обидам да го задржам Обамејанг по секоја цена

пред 8 мес.
Интер со внимание ја следи ситуацијата

Арсенал не успеа да се договори со Обамејанг

пред 8 мес.
Артета конечно е задоволен од играта на својот тим

Микел Артета: Ова е мојата најдобра седмица во Арсенал

пред 8 мес.
Интер се подготвува за времето без Лаутаро Мартинес

Интер веќе ја најде замената за Лаутаро, ако Аргентинецот го напушти клубот

пред 8 мес.
Ова може да не им се допадне на навивачите на „Топџиите“

Артета ќе прави генерален ремонт во Арсенал, ќе се ослободи од најскапите

пред 9 мес.
Барселона никако да ја најде замената за Суарез

Барселона предложи, но Монако одби 80 милиони евра за својот напаѓач

пред 9 мес.