Ознака: пласман
Историска година за тимот од Бергамо

Аталанта заработи огромна сума на средства по елиминацијата на Валенсија

пред 4 мес.
Кошаркарите го добија ветеното

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

пред 5 мес.
Не очекува ново „епско“ полуфинале на АО

ФОТО: Ѓоковиќ најдобар во клучните моменти, лесно се справи со Раониќ и закажа меч со Федерер

пред 6 мес.
Неочекувани соседи во пласманот на Македонија

Познат е пласманот на репрезентациите од 13 до 24 места на ЕП 2020

пред 6 мес.
Континенталниот собир го завршуваме на 15-то место

Македонија ЕП го завршува со најлош пласман во нашата историја

пред 6 мес.
Нашиот северен сосед славеше над Канада

Ѓоковиќ го завери пласманот на Србија во полуфиналето од АТП Купот

пред 6 мес.
остануваат уште четири места за ЕП

ВИДЕО: Велс ја победи Унгарија и се пласираше на ЕУРО 2020

пред 8 мес.
Познати сите осум најдобри тенисерки за оваа година

ВИДЕО: Бенчич е последната патничка на Мастерс Купот

пред 9 мес.
Голема победа за Шевченко и Украина

Украина го совлада Европскиот првак и си обезбеди место на ЕП

пред 9 мес.
квалификациите се уште во тек

Белгија, Италија, Русија и Полска се изборија за пласман на ЕУРО 2020

пред 9 мес.
Деби настап за Австралјанката

Ешли Барти прва резервираше карта за Женшен

пред 10 мес.
Антетокумпо и Грција со пласман во следната фаза

ФОТО: Грција со триумф над Нов Зеланд се рехабилитираше по поразот од Бразил

пред 11 месец
Србија очекувано ги декласираше Филипини

ФОТО: Србија со нова убедлива победа, овој пат над Филипини

пред 11 месец
Втор триумф за кадетите на ЕП

Македонија ја победи БиХ и обезбеди А-дивизија за следното ЕП

пред 11 месец