Tag: плата
ДУРИ ТРОЈЦА ВО ТОП 5 СЕ ОД ПАРИСКИОТ КЛУБ

Меси повеќе не е на врвот: И покрај трансферот во ПСЖ падна на второто место најплатени фудбалери

пред 2 дена
БАРА ДА БИДЕ НАЈПЛАТЕН ВО КЛУБОТ

Настанаа неочекувани проблеми: Дибала бара повисока плата за остане во Јувентус

пред 3 недели
САКА МНОГУ ПОВИСОКА ПЛАТА

Тајмс: Хери Кејн реши да остане во Тотенхем, но сега има страшни барања од управата

пред 4 недели
се за спас на клубот

Бускетс се согласи на помала плата. Еве од колкав процент се откажа

пред 4 недели
листата ја предводи Бускец

Проблем за Барселона, дел од ѕвездите не прифаќаат намалување на платата

пред 2 мес.
КАРИЕРАТА НЕ МУ ТРГНА ПО ПОСАКУВАН ПАТ

Заработува пет милиони евра годишно, а испадна во четврта лига

пред 4 мес.
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ИТАЛИЈАНСКИ КЛУБ

Јувентус побарале од фудбалерите да прифатат одложување на исплатата на платите

пред 4 мес.
ПЛАТАТА МУ ДОАЃА ОД ЛОНДОН

Се уште скапо го чини поранешниот клуб: Озил игра за Фенербахче, а од Арсенал добива 350 илјади евра неделно

пред 5 мес.
газета дело спорт тврди дека е на повидок трансфер на роналдо

Првата љубов не се заборава, Роналдо за помала плата се враќа во Англија

пред 5 мес.
Пред него се само Де Геа и Обамејанг

Манчестер Сити го направи Де Бруин трет најдобро платен играч во Премиер лигата

пред 6 мес.
ЌЕ УСПЕЕ ЛИ ВО СВОЈАТА МИСИЈА?

Новиот претседател на Барселона има стратегија: Сака да го задржи Меси, но и да му ја намали платата

пред 6 мес.
ТОРИНСКИОТ КЛУБ СКАПО ЈА ПЛАЌА ГРЕШКАТА

Не е ни чудо што не брза да најде нов клуб: Сари не работи, а и понатаму добива вистинско богатство од Јувентус

пред 6 мес.
Преговорите за нов договор се стопирани

Килијан Мбапе не сака да брза а бара 36 милиони евра годишно

пред 7 мес.
ВЕЛШАНЕЦОТ СКАПО ГО ЧИНИ КРАЛСКИОТ КЛУБ

Мирор: Бејл не сака да слушне за намалување на договорот со Реал Мадрид- си го бара и последниот цент

пред 7 мес.
МБАПЕ ЌЕ ДОБИЕ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПАРИ

ПСЖ ги одбива нападите на Реал Мадрид, подготвуваат нов договор за својот бисер

пред 7 мес.
познато е колку му должи барса на меси за 2020 година

Барселона во долгови до гуша, Меси игра за помала плата, клубот му должи богатство

пред 8 мес.