Tag: плати
лоша финансиска состојба

Барселона ќе мора да го скрати буџетот за плата за дури 514 милиони евра

пред 2 дена
конте херој и бунтовник, жанг со чудно барање до играчите

Играчите на Интер добиваат бонус за титулата, проблем се платите, Конте не присуствувал на состанокот

пред 2 мес.
СУМИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА

Меси има астрономски договор како никој друг: Објавена листата на петте најплатени фудбалери

пред 4 мес.
кина повеќе не е „ветена“ земја

Рестрикции на платите во фудбалска Кина, нема повеќе астрономски плати

пред 7 мес.
Барса заштеди 172 милиони евра

Падна договор, Меси и соиграчите прифатија помала плата

пред 8 мес.
Поради кризата од Ковид-19

Милан бара од играчите да прифатат намалување на платите за 20%

пред 9 мес.
меси и соиграчите преговараат со адвокатите на клубот

Платите во Барселона мора да се намалат, или клубот оди во банкрот

пред 9 мес.
Познати се платите на сите играчи во Серија А

ФОТО: Елмас има поголема плата од Пандев и Несторовски заедно, Роналдо е осамен на врвот

пред 10 мес.
уругваецот добро се испазарил

ФОТО: Кавани со 33 години е меѓу најплатените играчи во Јунајтед

пред 10 мес.
абрамович не штедеше пари во време на криза

ФОТО: Челси потроши 230 милиони за трансфери, објавена листата на платите на играчите

пред 11 мес.
каталонците влегуваат во нова ера

Барселона ќе заштеди богатство од заминувањето на Меси, Суарез, Видал, Ракитиќ и Артур

пред 11 мес.
манчестер сити добро го плаќа гвардиола

ФОТО: Кој колку заработува, Солскјер на 7 место, Биелса од Лидс има поголема плата од Норвежанецот

пред 11 мес.
кризата сериозно се одрази на финансиски план

Германскиот гигант ги намали платите на половина за цела сезона поради финансиската криза

пред 12 мес.
РУСИНОТ ДАВАЛ ГОЛЕМИ ПЛАТИ, НАЈМНОГУ ЗАРАБОТУВАЛ КАРАЧИЌ

ВИДЕО: Објавени платите на ракометарите на Вардар пред и во ерата на Самсоненко

пред 1 година
финансиска криза во спортот

Кошаркарите се жалат, платите ни се намалија, клубовите не игнорираат

пред 1 година
клубот бара, играчите реагираа жестоко

На повидок бунт во Барселона, клубот бара се уште да важи намалувањето на платите, играчите им одговорија

пред 1 година