Ознака: пливање
Македонскиот куп во далечинско пливање.

ФОТО: Велешки маратон по 6. пат утре на езерото Младост

пред 7 мес.
за малку не успеа да дојде до подиумот

Стојаноски го освои 5. место на 200. метри мешано на Светското првенство во Бразил

пред 7 мес.
се заблагодари за поддршката

Нашиот херој Марко: Не се предавам ќе се обидам повторно !

пред 7 мес.
за прв пат на 10 километри

Охрид домаќин на трка во рамките на ФИНА светската серија

пред 7 мес.
освои седмо и осмо место

ВИДЕО: Стојаноски е херој, исплива четири трки за еден ден на Светското првенство во Бразил

пред 7 мес.
добар пласман

ВИДЕО: Стојаноски го освои 8. место во финалето на 200 метри на Мундијалот за глуви

пред 7 мес.
32. издание на маратонот

Охридскиот маратон утре со 22. пливачи и награден фонд од 15.000 долари

пред 8 мес.
Прв пат на Охридско езеро

Македонски Куп во далечинско пливање 2019

пред 8 мес.
се откажа од настап на сп во гванжу

Австралиска пливачка падна на допинг контрола

пред 8 мес.
РУСКА И АМЕРИКАНСКА ДОМИНАЦИЈА

Три светски рекорди на СП во Гванжу

пред 9 мес.
НА СП ВО Гвангжу

ВИДЕО: Злато и светски рекорд на женската пливачка штафета на Австралија

пред 9 мес.
поради победата на кинезот сун јанг

ВИДЕО: Инцидент на СП во пливање, Австралиецот Мек Хортон го напушти пиедесталот

пред 9 мес.
во седум дициплини

Четворица пливачи ќе ја претставуваат Македонија на СП во Гванжу

пред 9 мес.
ќе настапи во две дисциплини

Андреј Стојановски ќе ја претставува Македонија на Олимпискиот фестивал за младинци во Баку

пред 9 мес.
маленко виновник зоште не сум на сп во кореа

Блажевски : Никогаш не сум изјавил дека нема да се натпреварувам за Македонија

пред 9 мес.
на трката на 25 километри

ФОТО: Поп Ацев на 13. место на Светското првенство во Гванжу, Кореа

пред 9 мес.