Ознака: пмфл
името на играчот засега не се открива

Работнички не замина на подготовки, причина е позитивен играч на Ковид-19

пред 5 часа
Промените беа потврдени на денешното собрание на ФФМ

Новата сезона во ПМФЛ со 12 екипи, УО доби овластување за засилени инфаструктурни проекти

пред 11 час
Пријателскиот дуел е откажан

Шкендија и Вардар Форино нема да играат контролна средба поради тестовите за Ковид-19

пред 1 ден
Тетовскиот тим нема многу да патува

Шкендија ги закажа контролните средби за новата сезона во ПМФЛ

пред 2 дена
Откако потврдија дека двајца фудбалери имаат Ковид-19

Македонија ЃП: Апелираме до сите клубови да не играат контролни натпревари без тестирање

пред 2 дена
генералната проба на 1. август, противникот не се открива

Работнички го објави планот, ќе тестира со Македонија ЃП, Пелистер, Шкендија, Тиквеш…

пред 4 дена
пред настапот во квалификациите за европа лигата

Ренова го претстави најновото засилување, Сенад Хусиќ од БиХ

пред 4 дена
ШТО ЌЕ БИДЕ СО ВАРДАР, НЕ ЗНААТ НИ ВО ВАРДАР...

Во Вардар играчите одбиваат да тренираат без исплата, спонзорот од Бугарија го нема, Гачевски најави заминување

пред 4 дена
Здравјето на прво место

Фудбалерите може да здивнат, ФИФА ќе дозволи пет замени и за следната сезона

пред 4 дена
Ова му е 18 клуб во кариерата

Мециновиќ ја напушти Индонезија за да се врати дома и да игра за Струга Трим Лум

пред 5 дена
Ново засилување за тимот на Таневски

Серафимов го одработи првиот тренинг за Академија Пандев

пред 5 дена
КЛУБОТ ОД ТЕТОВО НЕ ГИ ДАВА НАЈДОБРИТЕ

Ренова го продолжи договoрот со голманот Велии (ФОТО)

пред 5 дена
НОВ НАПАЃАЧ ПОД „ТУМБЕ КАФЕ“

ФОТО: Пелистер има ново засилување од Србија, клубот од Битола не се шегува

пред 6 дена
Прв интернационален предизвик

Чешмеџиев одлучи да ја прифати понудата од Вележ

пред 1 нед.
битолчани најавија уште нови засилувања

ФОТО: ФК Пелистер го претстави новото засилување, поранешен младинец на Вардар

пред 1 нед.
Протокол во фубалот за заштита од Ковид-19

Фудбалерите да се тестираат 72 часа пред натпревар, ќе потпишуваат изјави за одговорност

пред 1 нед.