Tag: пмфл
Продолжува препукувањето на социјалните мрежи

Комитите со одговор до Балистите: Комплексите пуштени на најјако!

пред 1 ден
црвено-црните и официјално со преселба во понизок ранг

Вардар од денес и официјално второлигаш

пред 2 дена
супер натпревар во ѓорче петров

ФОТО: Пукна седмица во дербито , Академија Пандев избега од опасната зона , за Вардар немаше спас

пред 2 дена
32 коло од ПМФЛ на програмата денес

ПМФЛ- Полувреме: Голеада во дербито , Академија Пандев бега од опасната зона

пред 2 дена
мечевите за опстанок во фокусот

ПМФЛ: Вардар аутсајдер против Струга ТЛ, во Струмица, АК. Пандев бара бодови за опстанок против Беласица

пред 2 дена
се поблиску до втора лига по скопското дерби

ФОТО: Вардар оди кон ВМФЛ, Работнички го закова на претпоследната позиција

пред 1 нед.
ВАРДАР ПАТУВА КОН ВТОРАТА ЛИГА

ПМФЛ: Работнички го поттурна Вардар кон бездната, ништо-ништо меѓу Шкупи и Македонија ЃП

пред 1 нед.
Во домашното фудбалско првенство

Шкупи домаќин на Македонија ЃП во дербито на колото, Струга ТЛ гостува кај Шкендија

пред 1 нед.
КОЈ СО КОГО ИГРА ДО КРАЈ ВО БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК

Вардарци пред невозможна опстанок мисија: Пеколниот распоред ги носи кон Втора лига

пред 2 недели
ГОЛМАНИТЕ ФАТЕНИ НА СПИЕЊЕ

ВИДЕО: Најдобри моменти од ПМФЛ- два преубави гола, два големи голмански кикса, посебно на Захов

пред 2 недели
НАЈТРОФЕЈНИОТ ПАТУВА КОН ВТОРА ЛИГА

ФОТО+ВИДЕО: Црно коло за Вардар, загубија од Борец, ривалите за опстанок стигнаа до бодови, голеада во Скопје

пред 2 недели
БОРЕЦ ИСПЛИВУВА ВО ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: Полувреме во ПМФЛ- Вардар со негатива во дербито за опстанок, според планот не оди ни за Силекс и Ренова

пред 2 недели
ЦРНО ИМ СЕ ПИШУВА НА ЦРВЕНО ЦРНИТЕ

ВИДЕО: Вардар губи во мечот кој мора да го добие- Борец води во дербито за опстанок во Првата лига

пред 2 недели
опстанокот главна тема во 30 коло

ПМФЛ: Борец и Вардар во дуелот на година, опстанок е во прашање за двата клуба

пред 2 недели
Стар-новиот тренер на Македонија ЃП за Дриблинг.мк

Таневски: Дома е секогаш убаво, верувам дека ќе ја вратиме самодовербата кај играчите, амбицијата е Европа

пред 2 недели
По поразот од Шкупи

Влахо со критика до играчите: Примивме гол од прекин, потфрливме во скокот

пред 2 недели