Tag: победа
ПРОДОЛЖУВА УСПЕШНАТА СЕРИЈА НА „НЕРАЗУРИТЕ“

ВИДЕО: Нова победа на Интер- на крилата на Барела и Перишиќ падна Фиорентина

пред 4 недели
Неверојатна последна четвртина

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром за малку ќе дозволеше катастрофа, победа над Хелиос и нервоза за Кочов

пред 1 месец
Денот го обележи и тажна вест

ВИДЕО: Стефан Петерхансел ја освои 14 титула во релито Дакар

пред 2 мес.
По победата над Естонија

Горан Пандев со поздрав: Браво дечки, секоја чест (ФОТО)

пред 4 мес.
Одличен натпревар за капитенот

Кире Лазаров прв стрелец во победата на Нант над Шамбери

пред 4 мес.
Селекторот со порака на социјалните мрежи

Ангеловски: Радувај се Македонијо имаш херои кои те прават горда

пред 5 мес.
По убедливата победа над Џенова

Гатузо: Резултатот не ја рефлектира нашата игра на натпреварот, мора да го најдеме балансот

пред 5 мес.
Прволигашите ја минаа оваа пречка

ВИДЕО: Куп 1/16 финале – Македонија ја исфрли Победа на пенали, минаа и Силекс, Работнички, Шкупи, Ренова…

пред 5 мес.
во Купот на Франција

Војдан Стојановски одличен во победата на Данкерк

пред 5 мес.
триумф во белгија, монотонија во формула 1

Хамилтон е незапирлив, петта победа на седмата трка сезонава и вкупно 89. за Британецот

пред 6 мес.
втора победа на маверикс во подготвителниот период

ВИДЕО: Дончиќ го предводеше Далас до победа над Филаделфија

пред 7 мес.
трезеге со два гола е херојот на вила

ВИДЕО: Астон Вила до „злато“ вредна победа над Кристал Палас во борбата за опстанок

пред 8 мес.
кардинална грешка на леклер

ВИДЕО: Хамилтон доминатно до првата победа сезонава, двоецот на Ферари меѓусебно се елиминираа

пред 8 мес.
нова победа за лина на турнирот во белград

Ѓорческа „пресилна“ за домашната надеж Јоксовиќ

пред 8 мес.
ревија на прекрасни погодоци од фернандеш и гринвуд

ВИДЕО: „Црвените ѓаволи“ изгледаат застрашувачки, мрежата на Борнмут наполнета до врв

пред 8 мес.
лина игра во неверојатна форма...

Ѓорческа „гази“ се пред себе, нов убедлив триумф за македонската тенисерка

пред 8 мес.