Tag: победа
виљареал е во криза

ВИДЕО: Валенсија ја потопи „жолтата подморница„ и се врати на победите

пред 3 мес.
лопетеги стигна до 50-та победа

ВИДЕО: Севиља не го дава врвот, ја победи Осасуна и се израмни со Реал на чело на табелата

пред 3 мес.
работнички до сигурна победа

ФОТО: Работнички пресилен за ТФТ , му го нанесе првиот пораз во сезоната

пред 3 мес.
роналдо го спаси солскјер од отказ

ВИДЕО: Јунајтед се „разбуди“ и го прегази Тотенхем во дербито во Премиер лигата

пред 3 мес.
бразилецот игра во одлична форма

ВИДЕО: Винисиус со два гола му донесе победа на Реал и го врати на врвот во Ла Лига

пред 3 мес.
втор сезонски триумф за екипата од аеродром

МЗТ Скопје со нова победа во Суперлигата , Еуро Никел немаше сили да го запре шампионот

пред 3 мес.
севиља се врати на третата позиција

ВИДЕО: Рафа Мир херој на Севиља во Виго!

пред 3 мес.
наполи останува со 100% учинок

ВИДЕО: Елмас со асистенција за Осимен и нова победа на Наполи

пред 3 мес.
извлековме поука од првиот натпревар

Илиевски: Ова не е победа само за Пелистер ова е победа за цела кошаркарска Битола!

пред 3 мес.
канатларовски задоволен од победата

Канатларовски: Она што го планиравме , го реализиравме на натпреварот со Ерменија

пред 3 мес.
момците на канатларовски со прва победа

ВИДЕО: Македонија У21 со прва квалификациска победа , падна Ерменија во Ереван

пред 3 мес.
конференциска лига 2 коло

ВИДЕО: Рома доминира во Лигата на Конференции , голеадата во Ерменија за Хелсинки

пред 4 мес.
баварската машинерија перфектна

ВИДЕО: Баерн Минхен го „уништи“ Динамо Киев

пред 4 мес.
португалецот повторно херој на јунајтед

ВИДЕО:Кристијано Роналдо му донесе победа на Јунајтед во 95. минута

пред 4 мес.
вујовиќ со пофалби за противникот

Вујовиќ: Со цврста одбрана успеавме да дојдеме до победа , Алборг е за мене меѓу четирите најдобри екипи во Европа

пред 4 мес.
не се важни одбраните , важно е да победуваме

Ристовски: Убава победа , но не треба да се залетуваме не чекаат уште натпревари

пред 4 мес.