Ознака: почетен состав
македонскиот репрезентивец конечно во почетниот состав на мајорка

ФОТО: Трајковски од првата минута излегува на „мегдан“ против Атлетико Мадрид

пред 5 дена
Македонецот не е во почетниот тим на Мајорка против Селта

ФОТО: Формата на тренинг не му донесе првотимски статус на Трајковски

пред 1 нед.
со реми македонецот и неговиот тим ќе се пласираат во елитата

ФОТО: Чурлинов на клупа за последниот овосезонски предизвик за Штутгарт

пред 1 нед.
Поздрав од Артета до навивачите

ФОТО: Давид Луиз и Џака стартери за Арсенал против Шефилд Јунајтед

пред 1 нед.
„Старата Дама“  брка петта победа во низа

Јувентус без Роналдо против Лече, Сари му дал одмор на Португалецот

пред 2 недели
Почетни состави за дуелот во Милано

ФОТО: Интер со Лукаку и Мартинез, но без Јанг против Сасуоло во почетниот тим

пред 2 недели
Французинот и португалецот за прв пат заедно од 1 минута

ФОТО: „Црвените Ѓаволи“ со Погба и Фернандес ќе го нападнат Шефилд Јунајтед

пред 2 недели
Промени во составот на Наполи

ФОТО: Гатузо остана на зборот, Алан доби предност пред Елмас

пред 2 недели
Македонскиот репрезентатиец е стартер за госинот

ФОТО: Барди и Леванте против Еспањол бркаат прекин на низата без триумф

пред 3 недели
Плејмејкерот го губи статусот во Торино

Сари одлучил – нема место за Пјаниќ во првиот тим на Јуве за финалето против Наполи

пред 3 недели
Македонецот е во почетниот тим

ВИДЕО: Елиф Елмас и Наполи со последно загревање пред реваншот со Интер

пред 4 недели
Македонскиот репрезентативец ќе чека шанса од клупата

ФОТО: Дарко Чурлинов меѓу резервистите на Штудгард за дуелот со Динамо Д.

пред 1 месец
Завршна пресметка од денешната програма во Германија

ФОТО: Баерн Минхен со најдобрите против Фортуна, нова шанса за евро гол од Кимих

пред 1 месец
Жешко лето во најава за „Ѓаволите“

ФОТО: Јунајтед изгледа моќно ако Солскјер ги добие посакуваните играчи

пред 3 мес.
Јунајтед во обид да ја оправда фаворитската улога против Бриж

ФОТО: Игало на местото на Марсијал, Бруно Фернандес стартер во тимот на „Црвените ѓаволи“

пред 4 мес.
Ристовски незаменлив на десната бековска позиција

ФОТО: Ристовски стартува од првата минута за Спортинг Лисабон против Башакшехир

пред 4 мес.