Tag: подготовки
Во прашање е повреда

Официјално: Македонија без Даниел Аврамовски против Ерменија и Грузија

пред 3 недели
Селекторот на У21 пред дуелот со Шпанија

Милевски: Момците покажаа дека имаат квалитет, најважно ми е во моментов да сме физички подготвени

пред 3 недели
Гатузо ја одржа првата прозивка

Наполи и Елмас ги започнаа подготовките за новата сезона, Петања остана во изолација

пред 4 недели
на подготовките пред почетокот на сезоната

Прилеп го совлада РК Голден Арт КЛ7 на пријателски натпревар во Охрид

пред 4 недели
Преоговорите се во пауза

Милан ќе го почека а може и нема да го дочека Ибрахимовиќ

пред 4 недели
нант тргна со убедлива победа на подготовките

ФОТО: Нант победи на првиот пријателски натпревар, Кире Лазаров со одлична статистика

пред 4 недели
коронавирус во редовите на англискиот шампион

Шокантна вест за Клоп и Ливерпул на подготовките во Австрија

пред 1 месец
„МЕТАЛЦИТЕ“ ГИ ЗАПОЧНАА ПОДГОТОВКИТЕ

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром по пет месеци се врати во сала

пред 1 месец
„металците“ од понеделник ќе ги започнат подготовките

МЗТ Скопје Аердором: По пет месеци конечно ќе влеземе во сала

пред 1 месец
Наполи ќе одигра и две контролни средби

Гатузо закажа старт на подготовките, Елмас и соиграчите од 24 август се враќаат на тренинг

пред 1 месец
„без мака нема резултати“

ФОТО: Вардарци со тегови се подготвуваат за денешниот дуел со Еурофарм Пелистер 2

пред 1 месец
Двата конкуренти за титулата вечерва ќе играат во Струга

ФОТО: Еурофарм Пелистер со чисти тестови за Ковид-19, Металург со утринска подготовка

пред 1 месец
Додека во англија анализираат што се случува со Санчо

ВИДЕО: „Милионерите“ се аклиматизираат и тренираат на планина, возат велосипеди и се радуваат за Санчо

пред 1 месец
Матлиески ја одржа првата прозивка

ФОТО: Тинекс Пролет ги започна подготовките во Скопје, ќе ги продолжи во Маврово

пред 2 мес.
Запазени биле сите мерки за безбедност од Ковид-19

ФОТО: Вториот тим на МЗТ Скопје започна со подготовки за новата сезона

пред 2 мес.
НЕ ОСТАВА ВПЕЧАТОК НА МОМЧЕ ОД 20 ГОДИНИ

ФОТО: Халанд изгледа страшно на стартот од подготовките со Борусија

пред 2 мес.