Tag: погба
во новата сезона сакаат да играат за „кралевите“

Погба и Мбапе сонуваат да играат во ист клуб, и тоа во Шпанија

пред 4 дена
доаѓа од англија

Јунајтед ја најде замената за Пол Погба

пред 2 недели
Повторно нема место за Ван Де бек

ФОТО: Солскјер ротира против Евертон, Роналдо и Погба на клупа

пред 2 недели
јувентус ја менува стратегијата на трансфер пазарот

Јувентус се откажа од Погба, фокусот е на ѕвезда на Борусија Дортмунд

пред 4 недели
веќе сите се изморени од „заминувањето“ на погба

ФОТО: Погба си оди, во Англија се смеат, му избројаа колку пати си „заминува“

пред 1 месец
За сезоната 2021/2022

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со нов гостински дрес кој не враќа во деведесетите

пред 3 мес.
не го сакаат во тимот

Фановите на ПСЖ поставија транспарент против доведување на Погба, еве зошто!

пред 3 мес.
не планираат да застанат со засилувањата

Пол Погба нова трансфер мета на ПСЖ

пред 3 мес.
вртоглава сума за францускиот репрезентативец

Јунајтед ја одреди цената за Погба: Кој го сака Французинот ќе мора добро да плати

пред 4 мес.
Кога веќе пијалокот е во прв план

ФОТО: Наиголан со оригинална провокација до Роналдо и до Погба

пред 4 мес.
Направи компарација со играта на Стерлинг

Тренерот на Астон Вила: Ми се смачи веќе да зборувам за пеналите кои Јунајтед ги добива против нас

пред 5 мес.
не е невозможно тврди менаџерот рајола

Рајола најави трансфер на Погба во Шпанија, Јунајтед собира пари за нов напаѓач

пред 5 мес.
Упрвата на „Ѓаволите“ го крои тимот за следната сезона

Кавани и Погба остануваат во Јунајтед, Ван Де Бек ќе биде продаден ова лето

пред 6 мес.
французинот предупредува

Погба ги изненади навивачите со изјава по убедливата победа против Рома

пред 6 мес.
Лоши вести за Солскјер

Манчестер Јунајтед без Маркус Рашфорд против Милан, неизвесни се и Кавани и Погба

пред 7 мес.
кризата ја намали цената на погба, реал гледа шанса да го донесе во мадрид

Пол Погба на пат за Мадрид, желбата на Зидан ќе биде исполнета

пред 8 мес.