Tag: покетино
Норвежанецот нема право на грешка

Солскјер доби ултиматум, победа против Њукасл или отказ!?

пред 3 дена
„дерби на италија“ за тренерска позиција

Сари и Конте пред отказ, Јувентус и Интер преговараат за ангажман на поранешниот тренер на Тотенхем

пред 3 мес.
ТУРБУЛЕНЦИИ ВО БАРСЕЛОНА

Сетиен пред отказ, ова е листата на тренери кои веројатно ќе го наследат во Барселона

пред 4 мес.
покетино пред вратите на португалскиот гигант

Хаосот во Бенфика продолжува, тренерот Бруно го напушта Лисабон

пред 4 мес.
изненадувачка одлука...

Познат е клубот кој ќе го води Маурсио Покетино

пред 4 мес.
новите газди не губат време, тргнаа во акција

Њукасл веќе упатил добра понуда за Покетино, потпис наскоро!

пред 5 мес.
Кутињо ќе биде „новиот“ Рубињо, историјата се повторува?

Финансиски бум во Англија, Њукасл и Покетино ќе бидат копија на проектот на Сити и Ериксон

пред 6 мес.
Ќе се врати ли бразилецот во Премиер лигата ?

Покетино има услов за да го преземе Њукасл, Кутињо е главна цел

пред 6 мес.
„Веќе сега е еден од најдобрите во светот“

Покетино со пофалби кон својот сонародник

пред 7 мес.
Аргентинецот веднаш се враќа во фудбалот

Покетино превзема нов премиерлигаш

пред 11 месец
Во игра се 14 милиони евра за траснфер оштета

Арсенал тргнува по поранешниот тренер на Ливерпул

пред 11 месец
Португалецот стигна во Лондон

ФОТО: Мурињо со дресот на Тотенхем претставен пред медиумите

пред 11 месец
Португалецот бил втора опција

Даниел Леви имал друга желба за менаџерската позиција во Тотенхем

пред 11 месец
мечот со Вест хем последна шанса за аргентинецот

Леви одлучи, Покетино го напушта Тотенхем

пред 11 месец
Сагата околу „Специјалниот“ продолжува

Мурињо прави се за да се врати во Премиер лигата

пред 11 месец
Покетино ги демантираше сите натписи за состојбата на Сон

Сон ќе истрча на „Маракана“ за мечот против Црвена Звезда

пред 12 мес.