Tag: пол погба
ПОРТУГАЛЕЦОТ ВО СВОЈ СТИЛ

Мурињо жестоко му одговори на Погба: Морам да истакнам дека воопшто не ми е гајле

пред 3 дена
ГИ ЗЕМА РАБОТИТЕ ВО СВОИ РАЦЕ

Со два трансфери ќе предизвика земјотрес: Раиола е во Торино да го скрои составот на Јувентус за следната сезона

пред 4 дена
Левиот бек призна дека Јунајтед одиграл лошо

Лук Шо: Очигледно е дека Пол Погба ја направи разликата, тој е играч од светска класа

пред 1 месец
КОМПЛЕТИРАНА Е ЧЕТВРТФИНАЛНАТА ЛИСТА ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВИДЕО: Пол Погба е херојот на Манчестер Јунајтед, Милан поразен на „Сан Сиро“

пред 1 месец
милан утре го пречекува јунајтед

ФОТО: Добри вести за Солскјер, Пол Погба се огласи на Инстаграм и ги потврди шпекулациите

пред 1 месец
ЌЕ МУ БИДЕ ЧУДНО ДА ИГРА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИТЕ СОИГРАЧИ

Јанузај пред мечот со својот поранешен клуб: Сакам да покажам дека Манчестер Јунајтед погреши

пред 2 мес.
Солскјер се плаши дека нема да се опорави на време

Погба во трка со времето за дерби пресметките со Челси и Сити

пред 2 мес.
Пораката е или продажба во јуни или ќе го загубат за џабе

Рајола: Не смеам да зборувам за Погба затоа што има луѓе кои се нервираат и нема да спијат навечер

пред 2 мес.
ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ

Солскјер во неволја: Погба ќе отсуствува на клучните натпревари наредниов период

пред 2 мес.
ФРАНЦУЗИНОТ МОРАШЕ ДА ГО НАПУШТИ ТЕРЕНОТ ПО САМО 39 МИНУТИ

Солскјер не знае до кога Пол Погба ќе биде во „аут“

пред 2 мес.
Кој би рекол дека ќе има толку силно влијание

Познат е „виновникот“ за добрата форма на Пол Погба во 2021 година

пред 3 мес.
Норвежанецот не сака да размислува за трката за титулата

Солскјер: Пол Погба може да направи се, ајде да видиме каде ќе не однесе ова

пред 3 мес.
Французинот за последната победа на Јунајтед

Пол Погба: Не очекував дека ќе успеам со лева така да погодам (ВИДЕО)

пред 3 мес.
французинот пред дербито со ливерпул во недела

Погба: Јунајтед не е на потребното ниво како Ливерпул, но можеме да ја освоиме шампионската титула

пред 3 мес.
Французинот по триумфот над Барнли и лидерската позиција

Погба: Знаевме дека ќе биде тешко, многу тешко, но желбата беше да победиме

пред 3 мес.
Норвежанецот ги дочека своите пет минути

Солскјер: Среќни сме за трите бода, подготвени го дочекуваме дербито со Ливерпул

пред 3 мес.