Tag: полска
тој тврди дека не е така

Левандовски одбил да игра за репрезентацијата?

пред 4 дена
СЕ ПОКАЖА ВО ДОБРО СВЕТЛО

ФОТО: Голем успех за македонскиот пливач Андреј Стојановски на Светското првенство за глуви

пред 2 недели
игра во извонредна форма

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски

пред 1 месец
фабијански објави крај на репрезентативната кариера

ВИДЕО: Фабијански со солзи во очите се прости од репрезентацијата

пред 2 мес.
сосема заслужено

Словенија го совлада светскиот шампион и влезе во финалето на Европското првенство

пред 2 мес.
РЕАКЦИИ ПО РЕМИТО

Герет Саутгејт на удар поради потег кој Англија не го памети 25 години

пред 3 мес.
не сме на исто рамниште со англија

Полскиот селектор во пресрет на Англија: Го имам само Левандовски овде

пред 3 мес.
ЈА НАПУШТИ РУСИЈА

ОФИЦИЈАЛНО: Давид Тошевски замина во Полска, ќе биде партнер во нападот со Лукас Подолски

пред 3 мес.
ВАКОВ СТИЛ ДОСЕГА НЕ Е ВИДЕН

ВИДЕО: Несекојдневна борба- во Полска организирана ММА натпревар три на еден

пред 4 мес.
на залезот на кариерата

Остварување на соништата од детството: Подолски се враќа во клубот од неговиот роден град

пред 5 мес.
СЕ ВРАЌА ВО РОДНОТО СЕЛО

ВИДЕО: Легендата на полскиот фудбал се врати во татковината, ќе игра во четврта лига

пред 5 мес.
Голеада попладнево на програмата на ЕУРО 2020

ВИДЕО: Шпанија ја декласираше Словачка, Кларсон и Форсберг и донесоа триумф на Шведска

пред 5 мес.
ТРИ ГОЛА ЗА 45 МИНУТИ

ВИДЕО: Дубравка од херој до трагичар со комичен автогол, Шведска со минимално водство против Полска на полувремето

пред 5 мес.
ФОРСБЕРГ СЕ СНАЈДЕ НАЈДОБРО

ВИДЕО: Шведска води против Полска, најдобриот светски играч пред елиминација од ЕУРО 2020

пред 5 мес.
Завршница од групната фаза на ЕУРО 2020

Кој од големите ќе остане без осминафинале, Шпанија во незавидна позиција

пред 5 мес.
уште еднаш покажа дека е љубител на цигарите

ФОТО:Полскиот херој против Шпанија, запали цигара а немаше појма дека го снимаат

пред 5 мес.