Tag: полуфинале
Очекувана победа на австралијанката

ВИДЕО: Ешли Барти подобра од Кербер за пласман во финалето на Вимлбдон

пред 3 недели
англија - италија е финалето на еуро 2020

ВИДЕО: Англија е вториот финалист на ЕУРО 2020 , откако по продолженијата ја совлада храбрата Данска

пред 3 недели
истиот рецепт од првиот полуфинален дуел

ВИДЕО: Англија и Данска во продолженија ќе го решат патникот во финалето на ЕУРО 2020

пред 3 недели
прво негово полуфинале на вимблдон

Беретини е последниот полуфиналист на Вимблдон

пред 3 недели
интересен прв дел на вембли

ВИДЕО: Нерешено на Вембли по првиот дел , мајсторија на Дамсгард од слободен , Кјаер се погрижи за израмнување

пред 3 недели
Во пресрет на полуфиналето на ЕУРО

Хјумланд: Сонуваме за финале, па замислете да ја победиме Англија на „Вембли“,

пред 3 недели
атмосферата е феноменална пред почетокот на натпреварот

ВИДЕО: Лудница низ улиците на Лондон ,Англичаните очекуваат пласман во големото финале

пред 3 недели
Србинот демонстрираше моќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ без „капка пот“ во полуфиналето на Вимлбдон

пред 3 недели
БОРБА ЗА ФИНАЛЕ

Објавени составите за Италија- Шпанија: Емерсон замена за Спинацола, Луис Енрике тргнува без Мората

пред 3 недели
„аѕурите“ и против традицијата во полуфиналето

Италија пред „невозможна“ мисија против Шпанија поради еден статистички податок

пред 3 недели
би сакал да е поинаку, но ќе се навикнеме

Луис Енрике во пресрет на Италија: Ова е чудна ситуација

пред 4 недели
иако е спречен да игра поради срцевите проблеми

Ериксен им испратил порака на своите соиграчи откако се пласираа во полуфиналето.

пред 4 недели
Полуфинале на тенискиот турнир во Мајорка

Ѓоковиќ во полуфиналето на турнирот во Мајорка: Преку пресврт ги елиминираше носителите на трофејот

пред 1 месец
ќе гледаме седми натпревар

ВИДЕО: Одлуката паѓа на седмиот натпревар: Милвоки на крилјата на неверојатното дуо се избори за мајсторка

пред 1 месец
честитки за големиот ривал

Надал: Ѓоковиќ секоја чест , го дадов максимумот но неуспеав да победам

пред 2 мес.
видео со најинтересните моменти од полуфиналето

ВИДЕО: Уживајте во најинтересните моменти од победата на Македонија против Хрватска

пред 2 мес.