Tag: порто
ГОЛ НА ЧЕТВРТФИНАЛЕТО

ВИДЕО: Гол кој за Порто не значи ништо, но ќе биде во најавните шпици- Тареми направи магија против Челзи

пред 6 дена
И ДВАТА ТИМА БЕА КАКО ПИШТОЛИ БЕЗ КУРШУМИ

ВИДЕО: ПСЖ во полуфинале- жестокиот Баерн не успеа, промашувањата на Нејмар неказнети

пред 6 дена
ПОРТО ОДИ ПО ПРЕСВРТ

Португалците се надевааат на чудо: Познати составите за дуелот Челзи- Порто

пред 6 дена
реакција по победата над порто

Тухел: Поразите во одредени ситуации го зближуваат тимот

пред 2 недели
Во четвртфиналето од ЛШ

ВИДЕО: Маунт и Чилвел за мирен реванш на Челси против Порто

пред 2 недели
По првото полувреме во Германија и Шпанија

ВИДЕО: Нејмар е во елемент, ПСЖ води во Минхен – Маунт му донесе предност на Челси

пред 2 недели
По поразот во Данска

ВИДЕО: Митревски одличен, но Порто е елиминиран во Лигата на шампионите

пред 2 недели
Официјални состави за четвртфиналните пресметки

ФОТО: Баерн ќе го нападне ПСЖ со Чупо Мотинг, Вернер стартер за Челси

пред 2 недели
Четвртфинални пресметки во ЛШ

Баерн Минхен против деморализираниот ПСЖ. Челси гостува кај Порто

пред 2 недели
МАКЕДОНСКИОТ ГОЛМАН ПОВТОРНО ОДЛИЧЕН

ВИДЕО: Никола Митревски брилијантен, си заработи место во топ 5 одбрани на првите осминафинални натпревари

пред 2 недели
ПОВТОРНО ЈА НАПУШТА ИТАЛИЈА

„Газета дело Спорт“: Буфон го напушта Јувентус и на 43 години прави изненадувачки трансфер

пред 3 недели
КОВИД ЕВРОПСКИ ПРОБЛЕМИ

УЕФА потврди: Натпреварите меѓу Порто и Челзи нема да се играат ниту во Португалија ниту во Англија

пред 3 недели
СИТЕ ГО ПОСАКУВААТ ПОРТО

Ждрепката утре: Познати најдобите осум во Лигата на шампионите, можно е англиско дерби

пред 1 месец
спикерот на порто го очекува нова казна

ФОТО: Спикерот кој го нарече Роналдо свиња, го очекува казна

пред 1 месец
Португалецот засега го нема со изјава ...

Капело јавно го нападна Роналдо поради вртењето на грбот во живиот ѕид

пред 1 месец
„Чешката фурија“ потсети на времето кога и тој играше

ВИДЕО: Павел Недвед беснееше по елиминацијата на Јувентус од Порто

пред 1 месец