Tag: португалија
Убедлив пораз

Дебакл на футсалците на вториот дуел со Португалија

пред 2 дена
Вечерва уште еден контролен меч

ВИДЕО: Македонија се надигруваше со актуелниот светски првак во футсал

пред 2 дена
Заврши анкетата

Заслужено: Никола Митревски е најдобар голман во Португалија

пред 1 нед.
пред баражите за сп во катар

Бонучи ја прескокна Македонија: Роналдо знае дека ќе добие удари по нозете

пред 3 недели
Можете и вие да гласате

Никола Митревски во конкуренција за најдобар голман во Португалија

пред 3 недели
РЕЧИСИ 50 ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Алармантна состојба во Португалија: Во Белененсес 13 играчи заразени со омикрон варијантата на ковид 19

пред 2 мес.
МОЖНИОТ ПРОТИВНИК НА МАКЕДОНИЈА

Селекторот на Португалија самоуверен: Убеден сум дека ќе го покажеме нашиот квалитет и ќе играме на Мундијалот

пред 2 мес.
ОЧЕКУВА ДОБАР ФУДБАЛ ОД НАС

Лотар Матеус за нашата репрезентација: Не ја отпишувајте Македонија пред време

пред 2 мес.
ПЕКОЛНИ ПРОТИВНИЦИ

Познат патот до Катар: Македонија во полуфинале со Италија, во евентуално финале можен противник Португалија

пред 2 мес.
СЦЕНАРИО ВОЗМОЖНО САМО АКО СЕ ПЛАСИРАМЕ ВО ФИНАЛЕТО

ЕСПН со сценарио за баражот: Замислете Роналдо против Македонија во Скопје да брка СП?

пред 2 мес.
битка за играчот на португалската репрезентација

Милан и Арсенал во битка за Португалската ѕвезда

пред 2 мес.
НАГРАДА ЗА ПЛАСМАНОТ ВО КАТАР

Српскиот претседател си го исполни ветувањето: Српските фудбалери ја добија милионската награда

пред 2 мес.
РОНАЛДО ЌЕ МОРА ПРЕКУ БАРАЖ ДА СЕ БОРИ ЗА СП

Сантош после поразот од Србија: Ке бидеме во Катар, ветувам, одговорноста е моја

пред 2 мес.
Легендатата е задоволна

Дарко Панчев се радува на успесите на Македонија, Србија и на Хрватска

пред 2 мес.
не сакаше да се поздрави со селекторот

ВИДЕО: Кристијано Роналдо збесна по поразот од Србија

пред 2 мес.
Уште едно балканско славје

ВИДЕО: Србија директно на СП во Катар, славеше со пресврт кај Португалија

пред 2 мес.