Tag: повреди
се повеќе ѕвезди го откажаа настапот на ЛОИ

Џејмс и Дејвис нема да играат за „дрим тимот“ во Токио

пред 2 недели
Уште еден проблем за Манчини

Италија без двајца првотимци во дуелот со Литванија во мундијалските квалификации

пред 3 мес.
Ова е удар за Италија

Проблеми за Манчини, тројца играчи ослободени од обврските поради повреди

пред 3 мес.
РЕАЛ МАДРИД- КРАЛСТВО НА ПОВРЕДИТЕ

Никој нема проблеми како Зидан- апсолутни рекордери по број на повреди: „Не е само лоша среќа, загрижени сме“

пред 4 мес.
Напаѓачот повторно е во „аут“

Фитнес тренерот на Белгија: Азар е во магичен круг од кој тешко се излегува

пред 5 мес.
уште еден повреден играч на листата кај милан

Нови проблеми за Милан пред дуелот со Торино, се повреди уште еден првотимец

пред 6 мес.
хрватат е решението на Пиоли

БОМБА: Марио Манџукиќ пред потпис во Милан?

пред 6 мес.
Неверојатна пресметка која не им се допаѓа на „кралевите“

Еден Азар го чини Реал Мадрид 70 000 евра по минута

пред 7 мес.
Проблеми за Солскјер

Половина тим на Манчестер јунајтед неизвесен за дуелот со ПСЖ

пред 7 мес.
БРАЗИЛЕЦОТ ЕДНА ГОДИНА НЕ ИГРАЛ А ЗАРАБОТИЛ СКОРО 40 МИЛИОНИ ЕВРА

Нејмар повеќе е надвор од игра отколку на терен, ПСЖ го плати 222 милиони

пред 8 мес.
Повикани неколку ,од младИнскиот погон

Болница во Сити, Гвардиола има само 13 фудбалери за мечот против Лестер

пред 9 мес.
лекарскиот тим ќе даде детали колку е сериозна ситуацијата

Проблем за ПСЖ, листата на поведени играчи се зголеми за нови тројца

пред 11 мес.
повредите не се сериозни...

„Старата дама“ може да здивне, Кјелини и Бентакур ќе истрчаат против Лацио

пред 11 мес.
Ова не се добри вести за тимот од Лондон

Лампард потврди, Челси без двајца клучни играчи ќе истрча против Кристал Палас

пред 12 мес.
голем плус за зидан за финишот од сезоната

„Кралевите“ конечно во полн состав, кам-бек на Васкез и Јовиќ

пред 12 мес.
ПОВРЕДИТЕ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ ЗА САРИ

Кедира и Сандро имаат посериозни повреди, Јувентус никако да се состави

пред 1 година