Ознака: ппд загреб
Капитенот ќе игра за Македонија до крај

Кирил Лазаров: Мислам дека следната сезона ќе биде и последната во мојата кариерата како играч

пред 2 недели
Кој би рекол дека ова е причината за промената

Веселин Вујовиќ има земјоделски амбиции, поради ова заминал од Загреб

пред 1 месец
има добра причина зошто се раздели со загреб

Веселин Вујовиќ го менува ракометот со друга професија, затоа заминал од ППД Загреб

пред 1 месец
поранешниот тренер на металург коментираше

Червар: Чудна е одлуката на Хорват, сигурно Металург има нов спонзор

пред 1 месец
изненадувачка одлука...

Обрван испадна, Игор Вори ќе биде тренер на ППД Загреб

пред 1 месец
Хрватските медиуми лицитираат со три имиња

Ивица Обрван прв фаворит за местото на Вујовиќ во ППД Загреб

пред 2 мес.
„црвено-црните“ пред ангажман на ново засилување...

ВИДЕО: Вардар го „краде“ десниот бек на ППД Загреб, Гаспер Храстник

пред 2 мес.
Познати се причините за раскинот на договорот

Вујовиќ го напушти ППД Загреб, се подготвува ли за кам бек во РК Вардар ?

пред 2 мес.
Ново шоу на поранешниот тренер на РК Вардар

Вујовиќ: После 40 години минати во ракометот, очигледно јас се уште не ги знам правилата

пред 5 мес.
Хрватска на големи маки

Нов проблем за Лино Червар, во аут е и Лука Шебетиќ

пред 7 мес.
Анте Гаџа остана дилема за одбраната на Мешков

ФОТО: ППД Загреб го совлада Мешков Брест за директен пласман во четврт-финалето

пред 7 мес.
трилер победа на ППД Загреб

ВИДЕО: Еурофарм Пелистер повторно совладан во Битола во СЕХА лигата

пред 8 мес.
Мечот се игра утре со почеток од 17:15 минути

Чаневски: ППД Загреб е силен тим, но да ја израдуваме битолската публика за крај на годината

пред 8 мес.
Најдоброто од дуелот во СЕХА лигата

ВИДЕО: Исцрпувачката ракометна борба на ППД Загреб и Еурофарм Работник

пред 9 мес.
домаќинот имаше повеќе среќа

ФОТО: Прв пораз за Еурофарм Работник во СЕХА лигата, Загреб ја прекина црната низа

пред 9 мес.
ВО СЕХА лигата

Еурофарм Работник му гостува на ППД Загреб со амбиција за четврата победа во низа

пред 10 мес.