Tag: премиер лига
ЛИВЕРПУЛ САКА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ СОРАБОТКАТА ДО 2026-ТА ГОДИНА

Салах не попушта: Или 500.000 фунти неделна плата или нема да потпише нов договор

пред 8 часа
ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЛИВЕРПУЛ И МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Повеќе од 100 милиони евра: Борусија Дортмунд ја одреди цената за одличниот Белингем

пред 9 часа
ТЕШКО Е ДА СЕ ВЕРУВА ДЕКА ЌЕ ГО НАПУШТИ ЛИВЕРПУЛ

(Не)реална најголема желба на Барселона: Јирген Клоп на клупата на Каталонците?!

пред 10 часа
ЌЕ МОРА ДА БАРААТ ДРУГО ИМЕ

Богатите сопственици добија корпа: Њукасл на хит тренерот му понуди 13 милиони евра плата, но доби одбивање

пред 11 часа
Посебен поздрав

ФОТО: Санчо служи за потсмев, сега е 007!

пред 1 ден
Јунајтед нема да го менува тренерот

Сите го слушаат Ферги: Солскјер останува, Конте и Зидан ќе почекаат!

пред 1 ден
ИЗЈАВА ДАДЕНА ПОСЛЕ МЕЧОТ СО АТАЛАНТА

Пол Сколс ја предвиде катастрофата на Манчестер Јунајтед: Со Ливерпул ќе губиме 4:0 на полувреме

пред 2 дена
ИГРАЧИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ ВЕРУВААТ ВО НОРВЕЖАНЕЦОТ

Фудбалерите му го вртат грбот на Солскјер: Фабрицио Романо објави кој е фаворит да го преземе Манчестер Јунајтед

пред 2 дена
ВЕЛИ СЕКОЈ ИМА СВОЕ МИСЛЕЊЕ

Салах околу тврдењата дека е најдобар на свет: Имам амбиција да бидам најдобар, не можам да лажам за тоа

пред 3 дена
СО СЕБЕ НОСИ И ТРЕНЕР

Доаѓа спортскиот директор на Ајакс: Њукасл го пронајде човекот на кој ќе му дадат милиони да го склопи новиот тим

пред 3 дена
МОМЦИТЕ ОД АКАМЕДИЈАТА СТАНАА ГЛАВНИ

Поранешниот англиски репрезентативец: Поради ова верувам дека Челзи ќе ја освои Премиер лигата

пред 3 дена
ГЕРМАНЕЦОТ ВО СВОЈ СТИЛ

Клоп пред големото дерби: Зошто би споредувал Салах и Роналдо? Мо има подобра левица

пред 3 дена
Дерби во Премиер лигата

Манчестер Јунајтед ќе покажува против Ливерпул дали има реална моќ

пред 4 дена
ЈА НАПУШТА ИТАЛИЈА

Мундо Депортиво: Марсело Брозовиќ одбива нов договор со Интер, заминува во Шпанија

пред 4 дена
Гвардиола е разочаран од второто полувреме

ВИДЕО: Манчестер Сити уверлив кај Брајтон, Гундоган испиша рекорд

пред 4 дена
СИНИТЕ И ПОВЕЌЕ ОД УБЕДЛИВИ

ВИДЕО: Челзи со седмица во мрежата на Норич, Мејсон Маунт постигна хет трик

пред 4 дена