Tag: премиерлига
Конте може да биде задоволен

ВИДЕО: Тотенхем сигурен против Брентфорд, Сон се враќа во топ ритам

пред 50 мин.
уникатен дизајн за зимски услови

ФОТО: Премиерлигата промовира „зимска“ топка, дизајнот уникатен

пред 1 месец
пред дербито со тотенхем

Последен танц на Солскјер или „воскреснување“ , Мегваер не спиел со денови

пред 1 месец
КЛУБОТ ДОНЕСЕ ОДЛУКА

ФОТО: Солскјер „преживеа“, смената не е тема во Јунајтед !

пред 1 месец
тежок пораз на јунајтед од ливерпул

ВИДЕО: Ова се прераскажува, реакцијата на Фергусон, едвај „дишеше“, неговиот Јунајтед демолиран

пред 1 месец
го немаше долго во јавноста по оваа тема

Кејн со порака за навивачите на Тотенхем

пред 2 мес.
тотенхем врза две победи, по една во лш и премирлигата

ВИДЕО: Тотнем запиша минимална победа против Астон Вила

пред 2 мес.
јунајтед загуби, а и промаши пенал

Солскјер се правда: Загубивме со гол од офсајд

пред 2 мес.
двајцата од италија се вратија во англија

Лукаку не сакаат да го споредуваат со еден играч, тој е најдобар во светот

пред 3 мес.
наскоро во првиот тим на јунајтед

ФОТО: Роналдо дебитира за Јунајтед, обајвено е кога и против кого во Премиерлигата

пред 3 мес.
ковид протоколите создаваат проблем

Премиерлигата во „војна“ со цел свет, стоп за играчите од „црвената зона“

пред 3 мес.
ИАКО ЧЕЛСИ НАПРАВИ ИСТОРИСКИ ТРАНСФЕР, НЕ ПРВ ТРОШАЏИЈА ВО АНГЛИЈА

Челси и Манчестер Сити не се најголемите трошаџии, во Премирлигата најмногу потрошија „топџиите“

пред 3 мес.
три бода за потврда на третото место

ВИДЕО: Челси минимално го победи Лестер за потврда на пласманот во ЛШ

пред 7 мес.
англискиот репрезентативец ќе ја менува клупската средина

Јунајтед се откажа од Санчо, три клуба од Англија е еден од Шпанија по потпис на репрезентативецот на Англија

пред 7 мес.
дали суперлигата ќе крахира

Дали пропаѓа проектот Суперлига, два клуба од Англија се повлекуваат од учество ?

пред 8 мес.
НАТПРЕВАРОТ БЕШЕ ВО ПРЕКИН 15 МИНУТИ

ВИДЕО: Страшната повреда на Патрицио ја фрли во сенка победата на Ливерпул- тренерот на Вулверхемтон откри детали околу неговата состојба

пред 9 мес.