Tag: пријателски натпревар
Пораз и нерешено на двете пријателски со Црна Гора

У19: Реми на втората контролка со Црна Гора

пред 3 недели
Сензација во Париз

ВИДЕО: Финска ја шокираше Франција, прв домашен пораз на „триколорите“ по две ипол години

пред 3 недели
во четврток се игра вториот натпревар

Црна Гора и Македонија одиграа нерешено на пријателски натпревар во Подгорица

пред 1 месец
за прв пат настапи тандемот роналдо-кулушевски

ВИДЕО: Јувентус ги сефтоса портокаловите дресови со победа, Роналдо стрелец на еден гол

пред 3 мес.
ИБРАХИМОВИЌ НЕ НАСТАПИ

Сандро Тонали дебитираше за Милан со победа против „својата“ Бреша

пред 3 мес.
тимот од автокоманда в сабота игра во европа лигата на ехф

Металург го победи Пролет и подготвено го очекува дуелот со Спачва

пред 3 мес.
ФРАНЦУЗИТЕ ПОТВРДИЈА ДЕКА ИМААТ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Штутгарт и Чурлинов нема да играат против Олимпик Марсеј, Французите имаат еден позитивен на Ковид-19

пред 4 мес.
У19 СЕЛЕКЦИЈАТА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЕВРОПСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Тиквеш на пријателски натпревар подобар од У19 репрезентација на Македонија

пред 4 мес.
на пријателскиот натпревар со ла лејкерс

ВИДЕО: Лука Дончиќ повторно во елемент, неверојатно забивање на Словенецот

пред 4 мес.
поддршка за италија од англија

ФОТО: Вембли во боите на знaмето на Италија

пред 8 мес.
Металург убедлив против прволигашот

ФОТО: Во пријателски натпревар Металург го победи тимот на КЛ7

пред 10 мес.
контролна пресметка од затворен карактер

РК Вардар и РК Металург утре на мегдан во „Јане Сандански“

пред 10 мес.
Европскиот шампион се загрева

Алушовски и Вардар тргнаа со победа во 2020 година

пред 10 мес.
Алушовски ќе го води Вардар против својот доскорешен тим

Вардар и Еурофарм Пелистер ќе одиграат пријателски натпревар

пред 11 месец
Договорен е контролен дуел

ФК Вардар и Црвена Звезда ќе се пресметаат во Анталија

пред 11 месец
ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

Одбојкарите на Вардар се среќаваат со Млади Радник од Пожаревац

пред 1 година