Tag: продолжување
останува во лондон

Митровиќ во Фулам до 2026 година

пред 3 недели
знаат кој им носи успех

Симеоне го продолжи договорот со Атлетико Мадрид

пред 2 мес.
откако ги спаси од испаѓање

Доријан Бабунски уште две години во Ботев Враца

пред 3 мес.
вториот тим на пелистер ги развива битолските „бисери“

ФОТО: Е. Пелистер 2 ги продолжи договорите со уште четворица ракометари

пред 1 година
„нероаѕурите“ задоволни од игрите на јанг и санчез

Интер ги задржува на „Џузепе Меаца“ ветераните на „Црвените ѓаволи“

пред 1 година
Конечно се враќа фудбалот на апенините

ОФИЦИЈАЛНО: Копа Италија продолжува на 13.јуни, Серија А се враќа седум дена подоцна

пред 1 година
постигнат е консензус да се заврши сезоната....

Познат е датумот кога продолжува Турскиот шампионат

пред 1 година
зидан има потполна доверба во бразилецот

ФОТО: Каземиро ја продолжи верноста со „кралевите“ на уште две години

пред 1 година
шпанецот ја продолжи соработката со белгија

Мартинез останува на клупата на „црвените ѓаволи“ уште две години

пред 1 година
Уште еден шампионат стартува во јуни

Познат е датумот кога продолжува Премиер лига

пред 1 година
Последни прекинаа, меѓу првите ќе продолжат

Турците одлучија: Фудбалот се враќа на средината од јуни

пред 1 година
Јуве-милан и интер-наполи ќе го отворат продолжението на сезоната

Италјанскиот фудбал продолжува со мечевите од Копа Италија

пред 1 година
Џиџи не се откажува од фудбалот

Буфон го продолжува договорот со Јувентус на уште една година

пред 1 година
следната година ќе се игра во пеколно темпо

Премиер лигата продолжува во јуни, без навивачи

пред 1 година
„Нероаѕурите“ си ја осигураа иднината

Младата надеж на Интер останува на „Џузепе Меаца“ и наредните пет сезони

пред 2 години
Ситуацијата на „Сан Паоло“ се смирува

Мертенс му останува лојален на Наполи

пред 2 години