Tag: промени
Во Задар наместо во Загреб

Финалето во ЛШ футсал ја менува локацијата поради Ковид-19

пред 2 недели
Работите се менуваат од ден во ден

ПСЖ го губи трпението со Нејмар ама се` зависи од Мбапе

пред 2 недели
Легендата на Челси си најде работа

Франк Лампард ќе го замени Ботројд на селекторската позиција на Англија У21

пред 3 недели
не е повеќе тренер на Кожув

Јончевски: Концептот за функционирање беше различен со очекувањата на управата

пред 3 недели
Напаѓачите добија критика

Лев ќе ротира, Германија со свежи играчи ќе ја нападне Македонија

пред 3 недели
Промени во Карингтон

Ники Бат не е повеќе дел од тренерскиот тим во Манчестер Јунајтед

пред 4 недели
Ќе има сериозни промени во тимот од Лондон

Тотенхем се распаѓа, Мурињо пред отказ а Кејн и Сон на продажба

пред 1 месец
„Милионерите“ ќе прават рекострукција во јуни

Официјално: Борусија Дортмунд ја најде замената за Терзиќ, но не од Англија

пред 2 мес.
Финасиските проблеми си го прават своето

КК Работнички остана и без Американецот Вашингтон кој замина во Грција

пред 2 мес.
НАЈЕЛИТНОТО ФУДБАЛСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ВО НОВ ФОРМАТ

УЕФА подготвена за фудбалска револуција: Драстична промена во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
Ова е легислатива која се почитува во целост

Законите во Италија ќе спречат преименување на „Сан Паоло“ во „Диего Армандо Марадона“

пред 5 мес.
Повторно промени во „Автокоманда“

Нема плата нема тренер, Зоран Кастратовиќ повторно го напушти РК Металург

пред 6 мес.
Гвардиола го потроши кредитот?

Манчестер Сити води интензивни преговори со Покетињо и Нагелсман

пред 6 мес.
Јапонците се повлекоа

Официјално: Хонда ја напушта Формула 1 по 2021 година

пред 7 мес.