Tag: протокол
СЕ ОГЛАСИ ФФМ ПОВОД ШПЕКУЛАЦИИТЕ

Сејдини и ФФМ не се причината поради која премиерот Зоран Заев не може да се сретне со репрезентативците

пред 2 мес.
министерот ја потврди одлуката на кризниот штаб

Официјално: Публиката се враќа на спортските натпревари во Македонија

пред 3 мес.
протоколите се наводно прекршени

Ибрахимовиќ повторно во центарот на вниманието, повторно поради Ковид-19

пред 4 мес.
Американците преземаат сериозни мерки

Протокол за заштита од Ковид-19 на 158 страници за новата сезона во НБА

пред 8 мес.
владата на велика британија има посебен протокол

Англија е пред службен пораз од Ислнад поради сопствената Влада

пред 9 мес.
За пресметката со Швајцарија

Поради унгарскиот Ковид-19 протокол, Дејан Манасков нема да и помогне на Македонија

пред 9 мес.
Нема да се игра со заштитни маски

Нов Ковид-19 протокол за спортот во Македонија – тестови пред секој натпревар

пред 9 мес.
португалецот со приватен авион допатува во италија

Јувентус има проблем поради Роналдо, прекршен протоколот за изолација

пред 10 мес.
Ковид-19 проблем во европската кошарка

Зенит службено загуби два натпревари – кредибилитетот на Евролигата губи на значење

пред 10 мес.
Дербито нема да се преигра

Официјално: Јувентус доби службени 3:0, Наполи казна од еден бод за прекршување на протоколот

пред 10 мес.
ОБЈАВЕН Е ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

ЕХФ остави простор клубовите од Македонија да играат пред публика во новата сезона

пред 12 мес.
Лоши вести пред натпреварот од ЛШ во Лајпциг

Двајца позитивни на Ковид-19 во Атлетико Мадрид на ден пред заминување за Португалија

пред 12 мес.
нова реалност во спортот

Кошаркарската федерација го објави протоколот, тестови за ковид задолжително, без публика на натпреварите

пред 1 година
Познато е под какви правила ќе работат ракометните колективи

РФМ го објави протоколот за тренинг и натпревари: Без публика, ограничен пристап  и тестирање на Ковид-19

пред 1 година
Протокол во фубалот за заштита од Ковид-19

Фудбалерите да се тестираат 72 часа пред натпревар, ќе потпишуваат изјави за одговорност

пред 1 година
Покрената е истрага за однесувањето на напаѓачот

Ибрахимовиќ го прекршил протоколот за заштита од Ковид-19 во Шведска

пред 1 година