Tag: прва лига
Во домашното кошаркарско првенство

ТФТ убедлив кај Куманово, Работнички со пресврт до победа против Ангели

пред 1 ден
БОДОВИТЕ ВО АВТОКОМАНДА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Работнички неочекувано се сопна против аутсајдерот Скопје

пред 2 дена
КОЖУВ НЕМАШЕ СИЛИ

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром стигна до првата победа во македонската кошаркарска лига

пред 1 нед.
Кошаркарите на Пелистер стигнаа до првата победа во сезоната

Шампионот МЗТ Скопје падна во Битола, Пелистер запиша прва сезонска победа

пред 2 недели
започнува една нова приказна

РК Алкалоид во сабота ,ќе го одигра својот прв официјален натпревар како новоформиран клуб

пред 1 месец
дуел на две екипи од врвот во струмица

Прволигашкиот фудбал се враќа со средбите од шестото коло, дерби во Струмица

пред 1 месец
ПЕТТО КОЛО ВО ПМФЛ, ВРЕМЕ Е ЗА МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛ

ПМФЛ: Започна 5-коло, лидерот Академија Пандев гостува кај специјалистот за нерешено…

пред 2 мес.
дуел на две непоразени екипи во пмфл

ПМФЛ: Шампионот Шкендија фаворит против Пелистер, лидерот Академија Пандев во Штип кај Брегалница

пред 2 мес.
ТРЕТО КОЛО ВО ПРВОЛИГАШКАТА КОНКУРЕНЦИЈА

ПМФЛ: Шкендија бара излез од резултатската криза против Брегалница

пред 2 мес.
прво коло во новата сезона

ВИДЕО: ПМФЛ, Во Ѓорче Петров падна првиот гол сезонава, Шкендија се мачи со Тиквеш во Прилеп

пред 2 мес.
не застануваат со засилувањата

Шкупи го престави Марјан Радески како ново засилување

пред 3 мес.
не планираат да застанат со засилувањата

Шкупи ги промовираше новите засилувања , Чаирчани најактивни на трансфер пазарот

пред 3 мес.
АЕРОДРОМЦИ ВО ДВА МЕЧА ГИ РЕШИЈА ДИЛЕМИТЕ

ФОТО: МЗТ Скопје убедлив против Пелистер, си обезбедија финале за титула против Еуро Никел

пред 5 мес.
КОМИТИ ГРМНАА ПО ИСПАЃАЊЕТО НА КЛУБОТ ОД ПРВАТА ЛИГА

ВИДЕО: Шоу на Комити пред стадион- ПРВА, ВТОРА, ТРЕТА, ОПШТИНСКА, ВАРДАР ЗАСЕКОГАШ

пред 5 мес.
убедлива победа против еден од конкурентите за титулата

Пелистер преку Работнички го потврди првото место

пред 5 мес.
СЕ ОГЛАСИЈА КОМИТИ ПО ПОРАЗОТ НА ВАРДАР- НАЈАВИЈА ПОКАЖУВАЊЕ НА ДЕСТРУКТИВНАТА МОЌ

Комити: Ви ветуваме непријатни моменти, животот со милионите и политичката моќ ќе ви биде беден и неподнослив

пред 6 мес.