Tag: прво коло
Воведен натпревар од Група А

Еурофарм Пелистер ја започнува новата сезона во СЕХА против Металопластика

пред 5 мес.
Првото големо дерби ќе се игра во второто коло

Ливерпул сезоната во Премиер лигата ќе ја отвори против Алиоски и Лидс

пред 9 мес.
Убедлив настап на Лина

Лина Ѓорческа е во второто коло на турнирот во Трнава, ја елиминираше четвртата носителка

пред 1 година
Голем пад во третиот сет

Ѓорческа во маратонски меч загуби на стартот од турнирот во Истанбул

пред 2 години
шампионот ливерпул се лизна во неапол

ВИДЕО: Наполи го победи шампионот Ливерпул, Елмас играше во последните 15 минути

пред 2 години
За сите кои пропуштија дел од натпреварот

ВИДЕО: Деби настапот на Македонија на ЕП во 3 минути

пред 2 години
Откако ветувањата не биле исполнети

Прволигашите разочарани, нема ваучери нема натпревари

пред 2 години
нема да игра во првото коло

„СКАЈ ИТАЛИЈА“ : Икарди нема да биде во составот на Интер во првото коло

пред 2 години
за првиот меч сезонава против лече

Ефект Конте и Лукаку: Интер речиси го распродаде „Џузепе Меаца“

пред 2 години
убедлива победа на „ѓаволите“ со 4-0

ВИДЕО: Јунајтед го прегази Челзи во дербито на колото

пред 2 години
шампионот шкендија падна во струмица

Тренчовски: Дисциплината и карактерот на тимот пресудни за победата

пред 2 години
астон вила поведе па застана

ВИДЕО: Кејн со два гола во финишот му донесе победа на Тотенхем

пред 2 години
Шампионот се лизна во струмица

ПМФЛ: Шкендија поразена во Струмица, победи на домашните екипи во првото коло

пред 2 години
прво коло во премиерлигата

ВИДЕО: Брајтон го прегази Вотфорд, без голови меѓу Кристал Палас и Евертон

пред 2 години
прво коло во пмфл

ПМФЛ: На полувремето три гола, Ренова води, без голови во Струмица

пред 2 години
на мечот ак.пандев - шкендија

ПМФЛ: Дербито во Струмица ќе го суди Димитар Мечкаровски

пред 2 години