Ознака: псж
пред 5 часа

Реал Мадрид подготвува 400 милиони евра за Мбапе

Зинедин Зидан е цврсто решен да го добие Килијан Мбапе во својот состав. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подготвува 400 милиони евра со кои се надева дека...

пред 20 часа

ПСЖ во Барселона ја најде замената за Килијан Мбапе

Францускиот шампион, ПСЖ веќе се подготвува за „живот“ без Мбапе откако се погласни се шпекулациите дека напаѓачот посакува следното лето да премине во Реал Мадрид. Изборот...

пред 2 дена

Канте останува верен на Челси, не го интересира трансфер во Мадрид

Нголо Канте се врати во составот на Франк Лампард овој викенд во победата на Челси над Кристал Палас и уште еднаш покажа дека е клучна фигура на „Стенфорд Бриџ“. Репрезентативецот...

пред 4 дена

ВИДЕО: Мауро Икарди го спаси ПСЖ на гостувањето кај Брест на пет минути до крајот

ПСЖ потешко од очекувањата се справи со притисокот на гостувањето кај Брест во 13 коло од Лига 1. По воведниот гол на Ди Марија во 39 минута, домаќиниот во второто полувреме...

пред 4 дена

Клоп одговори на шпекулациите за ангажманот на Мбапе

Откако медиумите во Англија на големо почнаа да пишуваат за евентуален трансфер на Мбапе во Ливерпул, предводникот на „Црвените“, Јирген Клоп ги разреши дилемите. „Немам...

пред 4 дена

Зидан: Мбапе јавно изјави дека сака да го носи дресот на најголемиот клуб во светот

Зинедин Зидан неодамна ја испровоцира управата на ПСЖ со еден коментар за ѕвездата на Французите Килијан Мбапе. Со месеци се шпекулира дека Мбапе следното лето ќе се...

пред 7 дена

ВИДЕО: Реал Мадрид го декласираше Галатасарај, ПСЖ завери осминафинале во ЛШ

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Родриго со 18 години и 301 ден стана најмладиот стрелец од Бразил во Лигата на шампионите откако вечерва постигна хет-трик во победата...

пред 1 нед.

Тухел демантираше дека ќе го преземе Баерн Минхен

Откако дел од медиумите од Германија најавија дека Томас Тухел ќе го напушти ПСЖ и ќе седне на менаџерското столче на Баерн Минхен, предводникот на првакот на Франција...

пред 1 нед.

Зидан потсети на желбата на Мбапе да игра за „Кралевите“

Реал Мадрид е цврсто решен да го добие Килијан Мбапе во својот тим. Перез нема да има можност оваа зима да притисне за трансфер но нема да биде изенадување ако во летниот...

пред 1 нед.

ПСЖ го „врзува“ Мбапе во Париз со договор од соништата

Фудбалер на ПСЖ, Килијан Мбапе без сомнение е најдобриот млад фудбалер во светот, а во иднина се очекува да ги замени Роналдо и Меси на местото најдобар фудбалер на светот. Во...