Tag: Работнички
„романтичарите“ имаат иднина

Влахо: Младите играчи покажаа дека на нив може сериозно да сметаме во иднина

пред 1 ден
АЕРОДРОМЦИ ПОДОБРИ ОД РАБОТНИЧКИ

ФОТО: МЗТ Скопје победи во вечното дерби и дојде до трофејот во Купот на Македонија

пред 2 дена
тимот од градски парк во финалето на купот

Работнички го победи Еуро Никел во неизвесен меч и закажа финале со МЗТ

пред 3 дена
Богата саботна понуда од домашниот спорт

Финални битки во ракометниот Куп, полуфинална разврска во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 4 дена
УШТЕ ДВЕ ПРАЗНИ МЕСТА ОСТАНАА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ФОТО: ТФТ беше блиску да направи нова сензација во Купот, сепак искуството го однесе Работнички во полуфиналето

пред 5 дена
Викендов завршница од Купот на Македонија

КК Работнички го брани трофејот, Пелистер и МЗТ Скопје го посакуваат во своите трибини

пред 7 дена
РАБОТНИЧКИ СЕ СПАСИ ВО ПОСЛЕДНАТА ЧЕТВРТИНА

ФОТО: Работнички стигна до тешка победа против вториот тим на МЗТ- младите аеродромци ги намчија центарци

пред 3 недели
ГОЛМАНИТЕ ФАТЕНИ НА СПИЕЊЕ

ВИДЕО: Најдобри моменти од ПМФЛ- два преубави гола, два големи голмански кикса, посебно на Захов

пред 3 недели
НАЈТРОФЕЈНИОТ ПАТУВА КОН ВТОРА ЛИГА

ФОТО+ВИДЕО: Црно коло за Вардар, загубија од Борец, ривалите за опстанок стигнаа до бодови, голеада во Скопје

пред 3 недели
По поразот од Шкупи

Влахо со критика до играчите: Примивме гол од прекин, потфрливме во скокот

пред 3 недели
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром убедлив против ТФТ, Работнички го совлада Црн Дрим

пред 3 недели
Работнички ремизираше на домашен терен

ВИДЕО+ФОТО: Голеада на Арената „Тодор Проески“: Работнички и Македонија Ѓ.П. ремизираа

пред 1 месец
ЕКСТРА ГОЛ НА Фернандо

ВИДЕО: Голчиште на Фернандо, возбудливо на „Тодор Проески“ играат Работнички и Македонија ЃП

пред 1 месец
Гостивар ја сопре серијата на Работнички

ФОТО: Гостивар триумфално во Скопје , МЗТ го декласираше Вардар

пред 1 месец
Драматичен натпревар во малата сала во „Јане Сандански“

ВИДЕО: Тројката на Мулалиќ на 25 секунди до крајот за победа на Работнички

пред 1 месец
Мулалиќ постигна тројка на 25 секунди до крајот

ВИДЕО: Една четвртина не е доволна, Работнички славеше во вечното дерби со МЗТ Скопје Аеродром

пред 1 месец