Tag: раде стојановиќ
Подготовките за новата сезона продолжуваат

ФОТО: Раде Стојановиќ наметнува високо темпо за ракометарите на ГРК Охрид

пред 3 мес.
Протоколот за заштита од Ковид-19 е запазен

ФОТО: Раде Стојановиќ со прв собир, РК Охрид ги започна подготовките

пред 3 мес.
Тренерот на ГРК Охрид за продолжувањето на договорот, засилувањата и Ковид-19

Раде Стојановиќ: Амбицијата е пласман во плеј-офот, од РФМ зависи дали ќе играме во ЕХФ Купот

пред 6 мес.
Соработката продолжува

Раде Стојановиќ останува уште една година во РК Охрид

пред 6 мес.
Струга немаше сили да го изненади Охрид

Езерското дерби за ракометарите на Охрид

пред 8 мес.
Комплетирано е 15. коло на Суперлигата

Бутел Скопје му нанесе пораз на Охрид, само втор во тековната сезона

пред 8 мес.
Охриѓани вратија со полна мерка

Пораз и победа на РК Охрид во двомечот со Беса Фамгас

пред 9 мес.
Охрид подготовките во Будва ги заврши со минимален пораз

Ракометарите на Охрид со пораз ја завршија турнејата во Црна Гора

пред 9 мес.
Раде Стојановиќ ги построи своите ракометари

ФОТО: И охридските „Гладијатори“ ги почнаа подготовките за вториот дел од сезоната

пред 10 мес.
Ќе има уште засилувања

ФОТО: Стојановиќ со прва прозивка, РК Охрид ги почна подготовките

пред 1 година