Tag: рафаел надал
Одиграа 53 меѓусебни дуели

Надал се плаши од Ѓоковиќ! На Надал не му е добро, ова го може само првиот на светот

пред 2 недели
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 2 недели
Неочекувана одлука на шпанецот

Надал: Тажен сум што објавувам дека нема да играм во Мајами

пред 1 месец
Шпанецот има посериозен проблем

Рафаел Надал никако да заздрави, нема да игра ни на турнирот во Дубаи

пред 1 месец
ШПАНЕЦОТ СЕ ОГЛАСИ ПО ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ИМА ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Надал ќе продолжи да се бори за трофеи: Не планирам да одам во пензија

пред 2 мес.
СМЕТА ДЕКА ИМА НЕКОЈА ПОСЕБНА КОНЕКЦИЈА СО МЕЛБУРН

Циципас после големиот пресврт и победата против Надал: Играј, не размислувај

пред 2 мес.
ПОМАЛКУ И СМЕШНА СЦЕНА ВО АВСТРАЛИЈА

ВИДЕО: Надал побегна од прес конференција, па се врати- „не сакам повторно да станам меме“

пред 2 мес.
по 140 минути игра победа со максимален резултат

ВИДЕО: Надал го прегази Фоњини, Шпанецот обезбеди четвртфинале

пред 2 мес.
Жрепката посака

АО: Ѓоковиќ против Шарди, Надал ќе игра против Џере во првото коло

пред 2 мес.
ШПАНЕЦОТ НЕ Е СИГУРЕН ДАЛИ ЌЕ ИГРА ВО МЕЛБУРН

Надал во пресрет на Австралија Опен: Не сум многу лошо, но не сум ни доволно добро да би играл

пред 3 мес.
На АТП рангирањето

ФОТО: Ѓоковиќ на шест недели до остварувањето на Федерер, Надал постави нов рекорд

пред 3 мес.
Интензитетот е моќен

ВИДЕО: Надал и Баутиста Агут започнаа со интензивни подготовки за Австралија Опен

пред 3 мес.
Потврди неговиот менаџер

Рафаел Надал сепак ќе игра на Австралија Опен

пред 4 мес.
По победата над Ѓоковиќ

Надал: Моментално сум меѓу најдобрите двајца во историјата на тенисот

пред 6 мес.
Реакција по поразот во финалето

Ѓоковиќ: Покажа дека си крал на „земјените терени“, тоа го почуствував на своја кожа

пред 6 мес.
во финалето на Ролан Гарос

ВИДЕО: Рафаел Надал со лекција по тенис на земја за Новак Ѓоковиќ  за историска победа

пред 6 мес.