Ознака: рафаел надал
Ова нема да му се допадне на првиот светски рекет

АТП со нов систем за бодување, добар за Надал штетен за Ѓоковиќ!?

пред 1 нед.
никој не е над ус опен

Американците удрија по Ѓоковиќ и Надал: УС Опен е поголем од вас двајцата

пред 2 недели
Додека шпанците го критикуваат Ѓоковиќ ...

ФОТО: Марка удри по Ѓоковиќ додека Надал е невнимателен на Ибица

пред 3 недели
пет кеш нема дилеми

Австралиска тениска легенда тврди: Од големата тројка најдобар e Новак Ѓоковиќ

пред 1 месец
тој е како болод од формула 1 кој постојано еволуира

Француска тениска легенда го опиша Надал во мозаик од 11 фотографии

пред 2 мес.
ѓоковиќ ќе мора да ги почитува препораките

Надал: Ако треба да се вакцинираме ќе го направам тоа, ќе мора и Ѓоковиќ

пред 2 мес.
Хрватот имаше трет избор

ФОТО: Најдобар одговор на вечното прашање „Надал или Федерер?“

пред 3 мес.
сезоната во прекин, активностите во кујна со миксерот наопаку

ВИДЕО: Надал заглавен во кујна со миксер во рака, му се игра тенис, не му се готви

пред 3 мес.
Наместо мрежа, има две фотељи

ВИДЕО: Надал живее за тенис, спаринг партнер во карантин е неговата сестра

пред 3 мес.
србинот помага во собирање на средства за шпанија

Надал на српски јазик му се заблагодари на Ѓоковиќ

пред 3 мес.
Надал во два сета го збриша Фриц

ВИДЕО: Надал го освои Акапулко и стана најмлад, но и најстар освојувач на овој турнир

пред 5 мес.
Новак без проблем

Ѓоковиќ го совлада Филип Колшрајбер и обезбеди четвртфинале во Дубаи

пред 5 мес.
Ќе има ли смена на врвот на светскиот тенис?

Надал оваа недела може повторно да стане прв светски рекет

пред 5 мес.
Кога те вика претседателот на САД, а ти немаш време

Доналд Трамп сака да го покани на вечера Рафаел Надал, ама тој веројатно ќе мора да го одбие

пред 5 мес.
сезоната е долга и внимателно ги избира турнирите

Надал се уште ја мачи Шпанија, не одговори дали ќе настапи на најголемиот собир на спортистите

пред 5 мес.
Анаболички стероиди се класика во тенисот

Голем скандал на повидок: Експерт за допинг се сомнева во Надал

пред 6 мес.