Tag: рафаел надал
СМЕТА ДЕКА ИМА НЕКОЈА ПОСЕБНА КОНЕКЦИЈА СО МЕЛБУРН

Циципас после големиот пресврт и победата против Надал: Играј, не размислувај

пред 11 мес.
ПОМАЛКУ И СМЕШНА СЦЕНА ВО АВСТРАЛИЈА

ВИДЕО: Надал побегна од прес конференција, па се врати- „не сакам повторно да станам меме“

пред 11 мес.
по 140 минути игра победа со максимален резултат

ВИДЕО: Надал го прегази Фоњини, Шпанецот обезбеди четвртфинале

пред 11 мес.
Жрепката посака

АО: Ѓоковиќ против Шарди, Надал ќе игра против Џере во првото коло

пред 12 мес.
ШПАНЕЦОТ НЕ Е СИГУРЕН ДАЛИ ЌЕ ИГРА ВО МЕЛБУРН

Надал во пресрет на Австралија Опен: Не сум многу лошо, но не сум ни доволно добро да би играл

пред 12 мес.
На АТП рангирањето

ФОТО: Ѓоковиќ на шест недели до остварувањето на Федерер, Надал постави нов рекорд

пред 1 година
Интензитетот е моќен

ВИДЕО: Надал и Баутиста Агут започнаа со интензивни подготовки за Австралија Опен

пред 1 година
Потврди неговиот менаџер

Рафаел Надал сепак ќе игра на Австралија Опен

пред 1 година
По победата над Ѓоковиќ

Надал: Моментално сум меѓу најдобрите двајца во историјата на тенисот

пред 1 година
Реакција по поразот во финалето

Ѓоковиќ: Покажа дека си крал на „земјените терени“, тоа го почуствував на своја кожа

пред 1 година
во финалето на Ролан Гарос

ВИДЕО: Рафаел Надал со лекција по тенис на земја за Новак Ѓоковиќ  за историска победа

пред 1 година
Првиот сет покажа многу слабости кај србинот

ВИДЕО: Надал си игра со Ѓоковиќ како со мало дете во големото финале

пред 1 година
ѓоковиќ игра за историја

Војна со зборови пред финалето: Иванишевиќ со прогноза, Надал нема шанси против Ѓоковиќ

пред 1 година
ѓоковиќ никогаш не го победил надал во финалето на ролан гарос

Финале на Ролан Гарос: Ѓоковиќ-Надал, ривластво како ниедно друго во светот

пред 1 година
перфектен меч на надал

ВИДЕО: Надал без загубен сет во 100. меч на Ролан Гарос обезбеди полуфинале

пред 1 година
По бројот на финалиња на Мастерсите

Ѓоковиќ денеска ќе го надмине остварувањето на Надал

пред 1 година