Tag: рахим стерлинг
по изјавата на рахим

Гвардиола: Не можам да му гарантирам на Стерлинг дека ќе игра

пред 2 дена
НОВ ПРЕДИЗВИК

Крај на една приказна: Рахим Стерлинг потврди дека може да замине од Манчестер Сити

пред 3 дена
АНГЛИЧАНЕЦОТ НЕ Е ВО ПЛАНОВИТЕ НА ГВАРДИОЛА

Се подготвува голема јануарска размена: Стерлинг заминува во Каталонија, ѕвездата на Барса доаѓа во Манчестер

пред 1 нед.
не игра во сити, барселона го сака во своите редови

Барселона го бара на позајмица репрезентативецот на Англија од Манчестер Сити

пред 2 недели
НЕ Е ВЕЌЕ ВО ПРВИОТ ТИМ НА ПЕП ГВАРДИОЛА

Барселона подготвува големо засилување во јануари: Доаѓа Стерлинг на Камп Ноу?

пред 4 недели
ШТО ЛИ ЌЕ БИДЕ НА КРАЈОТ?

Италијанските медиуми објавија: Три услови мора да се исполнат за Роналдо да премине во Манчестер Сити

пред 2 мес.
НИТУ МАЛКУ ЛЕСНА ЗАДАЧА

Операција Кејн: Дејли Мејл откри што се мора Манчестер Сити да направи за да го доведе напаѓачот

пред 3 мес.
РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ГВАРДИОЛА

Атлетик: Гвардиола има план- ги продава главните ѕвезди на тимот, за да ги доведе англиските ѕвезди

пред 3 мес.
ПРЕДИЗВИКА БУРА НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ СО ПЕНАЛОТ

Се огласи ВАР судијата кој го потврди контроверзниот пенал над Стерлинг: Ништо не можев да направам

пред 3 мес.
ВО ПРАВО ЛИ Е?!

Рој Кин жестоко искритикува две англиски ѕвезди: Не смееја да пуштат дете да шутира пенал пред нив

пред 3 мес.
УДАР ЗА ГРАЃАНИТЕ

Можно е Манчестер Сити да остане без Англичанецот: Рахим Стерлинг подготвен да го напушти Манчестер Сити

пред 3 мес.
КОНЕЧНО ГОЛ НА ВЕМБЛИ

ВИДЕО: Стерлинг донесе водство за Англија против Германија

пред 4 мес.
ТЕШКА ЗАДАЧА ЗА ГОРДИОТ АЛБИОН

Стерлинг пред осминафиналето: Пред нас е тешка задача, кога тогаш ќе мора да играме со најдобрите

пред 4 мес.
АНГЛИЈА ВОДИ ПРОТИВ ЧЕШКА

ВИДЕО: Одлична акција на Англија- Кејн до Грилиш, Грилиш до Стерлинг, Стерлинг и гол

пред 4 мес.
Манчестер сити ќе добие нов лик

Гвардиола ќе прави реконструкција, Бернардо Силва и Стерлинг се на продажба

пред 5 мес.
Голот на Рахим Стерлинг  беше доволен за радост на Гвардиола

ВИДЕО: Продолжи шампионската серија на Сити, Арсенал седми пат по ред загуби од „Граѓаните“ во Премиер лигата

пред 8 мес.