Tag: рајола
Ќе биде интересно

Се ражестува битката за потписот на Ерлинг Халанд

пред 23 часа
Продолжува војната со Јунајтед

Рајола не се откажува, го убедува Погба да премине во Реал Мадрид

пред 3 недели
Неверојатни услови

ПСЖ бара замена за Мбапе, Халанд бара 50 милиони евра годишно!?

пред 3 недели
не е невозможно тврди менаџерот рајола

Рајола најави трансфер на Погба во Шпанија, Јунајтед собира пари за нов напаѓач

пред 6 мес.
Милан стои на своето, голманот „ни ваму ни таму“

Рајола е причината за помпезноста на Донарума и проблематични преговори

пред 6 мес.
клубот од германија со порака за менаџерот

Борусија Дортмунд го предупреди менаџерот на Халанд, Рајола доби повик од „милионерите“

пред 7 мес.
Ќе има ли конечно решение?

Преговорите меѓу Милан и Донарума се во „ќор сокак“ компликации на секоја страна

пред 7 мес.
Новиот фудбалски директор Џон Муртох почнува со работа

Манчестер Јунајтед ќе тргне со сите сили по потписот на Ерлинг Халанд

пред 7 мес.
Кој ќе победи на крајот ?

Комплицирани се преговорите меѓу Донарума и Милан, играчот сака двегодишен, клубот инсистира на четиригодишен договор

пред 8 мес.
разликата во милиони е голема

Милан и Донарума ги замрзнаа преговорите, голманот бара голема плата (ФОТО)

пред 1 година
Контраверзниот агент со големо признание

Мино Рајола е највлијателен Холанѓанец во фудбалот

пред 2 години
Погба го залажува Манчестер Јунајтед

Погба само ја смени тактиката, но се уште е со поглед кон Јувентус

пред 2 години
Се поизвесна иднината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ќе ја активира опцијата за продолжување на договорот на Погба

пред 2 години
Ибра сигурно заминува

Мино Рајола веќе почна да му бара нов клуб на Златан Ибрахимовиќ

пред 2 години
Дојде време да замине и симболот на Милан

Џанлуиџи Донарума кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид

пред 2 години
Каша попара во Милан

Во чистката во Милан ќе страдаат и Ибрахимовиќ и Донарума, кои најверојатно ќе си заминат од клубот

пред 2 години