Tag: ракомет
НЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ХОТЕЛ

Данците револтирани од условите во Токио: Не гледаме смисла во одржување на ваквите Олимписки игри

пред 1 нед.
РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ ИМИЊА МЕЃУ ЗАСИЛУВАЊАТА

Битолчани го градат и вториот тим: Четири одлични засилувања за Еурофарм Пелистер 2

пред 2 недели
НОВО ИМА КАЈ ДВОКРАТНИОТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

Засилување во стручниот штаб на Вардар: Вујовиќ доведе нов тренер на голманите

пред 1 месец
КАТАЛОНЦИТЕ ПРОТИВ ДАНЦИТЕ ЗА ТРОФЕЈОТ

Кире Лазаров и Нант не успеаја: Барселона закажа финале со Алборг во Келн

пред 2 мес.
ПОВТОРНО БАДИЈАЛА МИЛИОНИТЕ

Изненадување во Келн: ПСЖ повторно остана без трофеј, данската сензација во финале

пред 2 мес.
дали е можно филип лазаров да стане дел од стручниот тим на вујовиќ

Веселин Вујовиќ го сака Лазаров за помошник во Вардар 1961

пред 2 мес.
ДИРЕКТОРОТ НА АМС СО СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО И БЛИСКИТЕ НА МЛАДИОТ ГОЛМАН

Наумче Мојсовски: Даниловски беше вистинска карпа на голот, сочувство до семејство, нашите мисли се со вас

пред 2 мес.
ОДЛИЧНОТО КРИЛО ОСТАНУВА ВО БИТОЛА

Мирко Радовиќ го продолжи договорот со Еурофарм Пелистер

пред 2 мес.
ВТОР ТРОФЕЈ ВО КУПОТ ЗА КУМАНОВКИ

ФОТО: Куманово освојувач на женскиот ракометен Куп- младите вардарки се држеа но не издржаа

пред 3 мес.
ПРЕСРЕЌЕН ШТО ЌЕ ПОМОГНЕЛ ВО РАЗВИВАЊЕТО НА РАКОМЕТОТ ВО САД

Популарниот дебелко од Конго ги изненади сите: Имаше бројни понуди од Европа, но реши да замине во САД

пред 3 мес.
репрезентацијата се пласираше на евро 2022

ФОТО+ВИДЕО: Како што ветија така и остварија, Велигденска победа за крај на квалификациите!

пред 3 мес.
Македонската репрезентација го одработи тренингот пред Швајцарија

ФОТО: Селекторот Лазаров очекува победа против Швајцарија иако беше „проблематична“ селекција на Мундијалот

пред 3 мес.
СРЕЌЕН ШТО ЌЕ УЧИ ОД ДИБИРОВ

Чувара воодушевен што ќе игра во Вардар: Првата реакција беше позитивен шок и голема возбуда

пред 3 мес.
Македонија ќе брка негатива против Финска во вториот дел

ВИДЕО: Избраниците на Лазаров со два погодоци негатива на полувреме

пред 3 мес.
Битолчани се враќаат со триумф од Охрид

Еурофарм Пелистер триумфално низ Охрид

пред 3 мес.
СУПЕР ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ОДИГРАН ВО РАДОВИШ

Илиев постигна 14 гола: Младите талентирани ракометари на КЛ 7 Голден Арт поразени од Радовиш

пред 4 мес.