Tag: ракометна Лига на Европа
Требње приреди сензација во првото коло

Зорман пред мечот со Еурофарм Пелистер, „Не им се плашиме, ќе победиме“ (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Мечот утре од 20.45 часот во Љубљана

Трајковски:Мора да бидеме константи цел меч, убеден сум во добар резултат против Требње

пред 2 мес.
Еурофарм се уште чека на премиерен триумф

Бабиќ: Полека се враќаме во форма, очекувам добро издание против Требње

пред 2 мес.
Битолчани гостуваат во Тиволи на 1 декември

Еурофарм Пелистер против Требње во „Тиволи“ во Љубљана

пред 2 мес.
Следи гостување во Словенија

ФОТО: Еурофарм Пелистер не избегна пораз кај Рајн Некар, финишот го расипа впечатокот

пред 2 мес.
Трет натпревар за Еурофарм во ЛЕ

ФОТО: Еурофарм Пелистер на минус три на полувреме кај Рајн Некар

пред 2 мес.
Австриски Аон идниот вторник гостува во Скопје

„Најдолгиот пат“ го исцрпе Металург, убедлив пораз во Шпанија

пред 2 мес.
Само бод за Еурофарм во драматичен натпревар

ФОТО: Од готово вересија, Еурофарм Пелистер испушти плус шест на полувреме за само бод против Шафхаузен

пред 2 мес.
Пораз во драматична завршница

Бабиќ тажен за поразот, горд на играчите

пред 3 мес.
Пелистер има за што да жали

Драматичен пораз на премиерата во Лига Европа за Еурофарм Пелистер (ВИДЕО/ФОТО)

пред 3 мес.
Добро прво полувреме за битолчани

ЛЕ: Еурофарм Пелистер има „егал“ на полувреме против Гудме (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Мечот од 18: 45 часот

Еурофарм Пелистер денеска ја отвора европската сезона, Гудме прв предизвик

пред 3 мес.
Силен отпор против фаворитот

ЛЕ: Металург скапо ја продаде кожата во Тулуз (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Одбраната на голем испит

ЛЕ: Жилав отпор на Металург во Тулуз, минус три на полувреме (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Со пренос на МТВ

Металург по изненадување во Франција, Тулуз апсолутен фаворит според букмејкерите

пред 3 мес.
Металург во вторник стартува во Лигата на Европа

Кастратовиќ: Со силна одбрана до први бодови во Тулуз

пред 3 мес.