Tag: реакција
Ќе има ли Ред Бул шампинска моќ во новата сезона?

Серхио Перес: Сега го возев новиот болид, направен исчекор по однос на темпото и брзината

пред 13 часа
Аталанта повеќе од 70 минути се бореше со играч помалку

Капело за црвениот картон во Бергамо: Го уништи натпреварот со тој потег

пред 1 ден
Тренерот на Челси со порака до навивачите

Тухел за Жиру: Тренира како 20 годишник, тој е тотално фит, а неговото тело е во топ форма

пред 2 дена
Голманот на Лацио по поразот од Баерн Минхен во ЛШ

Пепе Рејна: Желбата за резултат против најдобрите не натера да си „пукаме“ во нога

пред 2 дена
Чудни се плановите на Наполи

Де Лаурентис збеснал по поразот од Аталанта, познато е дали Гатузо е загрозен

пред 4 дена
италијанскиот тренер со честики и за Пиоли и Милан

Антонио Конте: Оваа победа им ја посветувам на нашите навивачи

пред 4 дена
Милан сега е во негатива од четири бода во битката за Скудетото

Пиоли: Мислам дека заслуживме да постигнеме гол во второто полувреме

пред 5 дена
ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ОСТАНА НЕПОРАЗЕНА ВО ДУЕЛОТ СО МИЛАН

Дејан Станковиќ: Ние никогаш не се предадовме и тоа ме прави среќен

пред 1 нед.
Тренерот на Наполи по поразот од Гранада не е премногу оппимист

Гатузо: Најголемиот проблеми ни е психолошки, Елмас направи неколку греши и потоа се депримираше

пред 1 нед.
Тренерот на Јувентус по поразот во Португалија

Пирло: Кога ќе примите гол во првата минута, природно е играчите да ја загубат самодовербата

пред 1 нед.
Ривалот од Вардар со провокација до автокоманда

Борко Ристовски за Металург: Лажната слика за „македонскиот проект“ (ФОТО)

пред 1 нед.
Изјава пред дуелот со Лајпциг

Клоп кон новинарите: Да добијам отказ или да да си заминам сам?

пред 2 недели
Србинот се бори и со повредата на колкот

Ѓоковиќ пред дуелот со Зверев: Незгодно ќе биде,  знам што ме очекува

пред 2 недели
Французинот е на мета на навивачите во последно време

Солскјер за Марсијал: Формата е моментална но класата е вечна, а тоа момче има класа

пред 2 недели
Аспирантот за титулата во Серија А загуби кај Специја

Пиоли: Ова е наш прв заслужен пораз оваа сезона, важна лекција за сите нас

пред 2 недели
Криза во пресрет на дуелот со Лајпциг

Клоп се откажа од титулата: Не мислам дека можеме да ја надополниме разликата во однос на Сити

пред 2 недели