Tag: реал мадрид
германецот со порака до швајцарецот

Кимих за одлуката на Алаба: Нема многу места во кои може да се отиде по Баерн Минхен

пред 7 часа
НЕ Е ИСКЛУЧЕНА МОЖНОСТА ЗА САНКЦИИ ВО ИДНИНА

Чеферин: Мали се шансите овој натпревар меѓу Реал Мадрид и Челси да не се одигра

пред 16 часа
Зидан најде формула за триумф

ВИДЕО: Бензема двоен стрелец за Реал Мадрид во победата над Кадиз

пред 1 ден
со најголема плата

ФОТО: Реал Мадрид го обезбеди потписот на Алаба, прво големо засилување за „кралевите“

пред 2 дена
Французинот со став да нема став

Зидан: Нема да го дадам моето мислење за Суперлигата, ништо, нула, не зборуваме за тоа

пред 2 дена
Французинот пред преселба во Шпанија

Мбапе заминува од ПСЖ: Французинот размислува за дом во Шпанија

пред 2 дена
Во меѓувреме се чекало на спонзорите

Договорот за Суперлигата бил постигнат пред повеќе од три години

пред 3 дена
првиот човек на реал мадрид оптимист

Перез со порака: Суперлигата е формирана да го спаси фудбалот, фудбалерите да бидат спокојни

пред 3 дена
МОМЦИТЕ НА ЗИДАН ПРОПУШТИЈА ВАЖНИ БОДОВИ

ВИДЕО: Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа, само реми од гостувањето кај Гетафе

пред 4 дена
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО БИТКА ЗА ТРОФЕЈОТ

ВИДЕО: Атлетико стигна до голема победа- во Шпанија не очекува крајно неизвесна битка за титулата

пред 4 дена
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗИДАН, ИМА САМО 12 СЕНИОРИ

Неверојатна ситуација во Реал Мадрид: Вечерва мораат да победат, а останаа без уште еден клучен играч

пред 4 дена
Реакции по финалето во „Копа Дел Реј“

ФОТО: Реал Мадрид со честитки до Барса, Пујол бара титула во Ла Лига

пред 5 дена
НЕ САКА ДА ЗБОРУВА ЗА ИДНИНАТА

Новинарско прашање го налути Зидан: Вие немате поим што зборувате

пред 5 дена
ВО МАДРИД ГО ЧЕКААТ, ВО ПАРИЗ НЕ ПОМИСЛУВААТ ДА ГО ПУШТАТ

Мбапе во Реал? Ќе се борам со целата своја енергија тоа да не се случи

пред 5 дена
СЕ ОТКАЖАА ДО СОЧНИ БОНУСИ

Голем гест на ѕвездите: Фудбалерите на Реал Мадрид се откажаа од огромна сум пари за да му помогнат на клубот

пред 6 дена
НАЈМАЛКУ ЕДНА ДЕКАДА ЌЕ МИНЕ ВО КРАЛСКИОТ КЛУБ

Се согласил на помала плата: Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, потпишува нов договор

пред 6 дена