Tag: реал сосиедад
Задоволство по победата

Куман: Неверојатен натпревар во секоја смисла

пред 2 мес.
Деби за дел од новите засилувања

ВИДЕО: Барселона го совлада Сосиедад, Ојарзабал со ремек дело од слободен удар

пред 2 мес.
ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА ЧОЛО СИМЕОНЕ

ВИДЕО: Атлетико Мадрид блиску до титулата- Реал Сосиедад падна во главниот град на Шпанија

пред 5 мес.
На прво место се тие кои се борат со Ковид-19

ВИДЕО: Потег за почит, фудбалерите на Сосиедад им го поклонија пехарот на здравствените работници

пред 6 мес.
ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ

ВИДЕО: Му донесе трофеј на Реал Сосиедад после повеќе од 30 години и направи вистинско шоу на прес конференција

пред 7 мес.
МНОГУМИНА СМЕТААТ ДЕКА ТОЈ Е МАЛЕРОТ

ВИДЕО: Капитенот на Билбао направи кобен потег пред мечот, а на крајот покажа класа и почит кон противникот

пред 7 мес.
КОЈ ЧЕКА ЌЕ ДОЧЕКА

Прекинаа еден голем пост: Реал Сосиедад со победата над Атлетик стигна до првиот трофеј после 34 години

пред 7 мес.
Финалето не донесе премногу атрактивен фудбал

ВИДЕО: Реал Сосиедад го освои „Копа Дел Реј“, еден гол доволен за трофеј

пред 7 мес.
ФАНОВИТЕ ГИ ИСПРАТИЈА ЗА СЕВИЉА

ВИДЕО: „Гори“ Баскија, лудило пред мечот на годината меѓу Атлетик Билбао и Сосиедад

пред 7 мес.
Каталонците постигнаа шест гола и се вратија на второто место

ВИДЕО: Мини шоу на Меси и Дест, Барселона го прегази Реал Сосиедад

пред 7 мес.
ТОП 10 ТИМОВИ КОИ ТРЕБА ДА ДОМИНИРААТ НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ

Направена студија: Манчестер Јунајтед тим со најсветла фудбалска иднина

пред 7 мес.
СЕ ВРАЌА ЛИ ПОЛЕКА ФУДБАЛОТ ВО НОРМАЛА?

Во Шпанија се враќаат навивачите на трибините: Финалето на Купот ќе се игра со публика

пред 7 мес.
Домаќинот ја потврди фаворитската улога

ВИДЕО: Мерино херој за Сосиедад, Барди и Леванте поразени на „Сан Себастијан“

пред 7 мес.
ИМААТ ШАНСИ ИСТ ТРОФЕЈ ДВА ПАТИ ДА ГО ОСВОЈАТ ЗА ПОМАЛКУ ОД 20 ДЕНА

Пандемијата донесе и вакви моменти: Атлетик Билбао за две недели ќе одигра две финалиња од Купот на кралот

пред 8 мес.
СОСИЕДАД ОШТЕТЕН ПРОТИВ КРАЛСКИОТ КЛУБ

ВИДЕО: Шпанија врие по оваа ситуација- повторно му се помага на Реал Мадрид- каде беше ВАР?

пред 8 мес.
Скај германија тврди дека одлуката е донесена

Борусија Дортмунд замената за Халанд ја најде во Реал Сосиедад

пред 8 мес.